MKVII heeft 563 reactie(s) geplaatst.
Leuk vervolg op origineel, met weer nieuwe avonturen en karakters. Het enthousiasme bij cast en productie is zichtbaar en dat moet het wat voorspelbare plot compenseren. Grappiger dan eerste deel met ook wat typische botte grappen waar Nederlandse films het patent op lijken te hebben. Heeft u kinderen, gaat dit zien!
Leuke film op basis van de boeken die ik als jongen ooit verslond. Afwisselend plot, snelle actie, humor en pakkende muziek. Goede cast ook, met bijrolletjes voor Ed Nijpels en Henk Westbroek. Kameleon 2, here we come.
Sympathieke kleine film over een Amerikaan die voor een zakelijke transactie naar Schotland reist waar een gehucht en zijn inwoners steeds meer onder zijn huid gaat zitten. Geen dijenkletser, wel grappig en vooral feel good, vooral het einde.
Lieve animatie met redelijk vergezocht Indianenverhaal. Gelukkig voor de ouders niet al te lang, en met af en toe aardige muzikale intermezzo’s. Voor verwende kijkers in 2026 zijn beelden wat gedateerd, maar geen halszaak.
Een van de meest epische avonturenfilms die ik van Vaderlandse bodem gezien heb. Spel, muziek, productie beter dan verwacht, plot niet heel waarschijnlijk. Maar daardoor geschikt voor kinderen onder de twaalf. Leuk!
Echt onder de indruk van deze verfilming. Dat had ook te maken met de lage verwachting die ik ervan had. Mooi dat vooroordelen niet blijken te kloppen: deze film heeft gewoon alles: spel, plot, muziek en hoge productiewaarden. Met name de locaties en fotografie zijn om door een ringetje te halen. Als familie van genoten.
Mooi dat dezelfde film tot verschillende oordelen kan leiden, dank voor je reactie!
Deze film was vast heel goed in 1976 maar een halve eeuw later vond ik plot, spel en ook edit best gedateerd. Elke rol is een typetje, het verhaal is volledig voorspelbaar - ook als je het boek niet kent - en voor de actie is de film zeker 30 minuten te lang. Een kniesoor die erop let? In dit geval wel omdat Eastwood nadien veel betere films heeft gemaakt, denk aan Unforgiven, Million Dollar Baby en Gran Torino.
Lieve film met leuke liedjes, sympathieke cast, wat spanning, wat sensatie, romantiek en een sprankelend einde. Leuke referenties aan Robin Hood en ook nog een oneliner uit Indiana Jones and the Last Crusade. Precies goed voor avondvullend vermaak. Geen idee waar al die negatieve ophef vandaan komt, in de film zie ik daarvoor in ieder geval weinig reden. Zeker als je de tijd meeweegt waarin we leven; het is gelukkig geen 1937 meer.
Geen dertien in dozijn plot, een soort Amerikaans sprookje over natuur, maatschappij en politiek, verpakt in een geslaagde animatie voor jong en oud. Slim om dieren, techniek en spanning te combineren, mijn kinderen hebben zich geen moment verveeld, en de ouders evenmin. Leuk als je een kinderfilm zoekt die een boodschap heeft.
Deze bitterzoete roadmovie heeft voor elk wat wils. Poëzie, schitterende fotografie, weemoedige lokale muziek en overtuigend spel van de cast. Het plot biedt een lach en een traan en voor wie er open voor staat een vrij harde afrekening met het leven. Alle romantiek over familie, huwelijk, kinderen opvoeden en menselijke motieven gaan als heilige huisjes tegen de vlakte. Ook ouder worden is in deze film geen feest. Wat blijft is het beeld van een disfunctioneel gezin dat even reden heeft om samen in een auto te zitten en een einde dat geen antwoord is op de films levensvragen maar wel lief is om naar te kijken.
Sterke verfilming van het gelijknamige boek, dat ik erg goed vond. Daarom met spanning de film bekeken, maar die deed Camus’ verhaal wat mij betreft recht. Prachtig hoe met licht gespeeld wordt en de hitte. Ook andere symbolen voor tijd ruimschoots aanwezig, waarvan de zee terecht een prominente plek krijgt. Het plot laat rustig en beheerst Meursaults vervreemding zien naar een bijna serene aanvaarding van de wereld zonder betekenis of troost.
Ook deel 4 geslaagd. We hebben als gezin met twee jonge kinderen (8 en 10 jaar) smakelijk kunnen lachen om alle visuele grappen. Creatieve draai aan plot dat niet in herhaling valt. Dracula absolute ster van het geheel. Deel vijf eind 2027 gaan we zeker kijken.
Knappe film van Tarantino, script origineel en acteerwerk echt top. Af en toe wat zinloos geweld tussen geouwehoer. Ik kan er niet om lachen, maar onderhoudend is deze nihilistische soap wel.
Knap hoe Nolan de kijker naar de bioscoop lokt met spektakel en het publiek vervolgens onderhoudt over wat het leven echt de moeite waard maakt. Mooie grimmige bespiegelingen ook over de ondergang van beschavingen en dat mensen daarvan niet leren. Het was net een goed boek met meerdere lagen, precies hoe we het 3000 jaar oude origineel hebben leren kennen.
Indrukwekkend verhaal van een vrouw wiens man verdwijnt en haar strijd voor hem, de waarheid en haar gezin. Naast de militaire dictatuur heeft de vrouw nog een vijand: de altijd maar doormarcherende, onontkoombare en iedereen verslindende tijd. De klok die niet onderhandelt en het plot voorwaarts beweegt en de film meer zwaarte geeft dan politieke terreur alleen. De film moet het hebben van de inhoud, niet vormgeving, die redelijk doorsnee is.
Trage filmhuisfilm met beklemmende atmosfeer, sombere beelden en stemmige muziek. En die weerspiegelen goed het drama in de film die gaat over sociale uitsluiting en repressie. Niets vermakelijks aan, maar wel onderhoudend voor mensen die zich interesseren voor geschiedenis en de menselijke natuur, zonder sprookjes of makkelijke uitwegen. Helaas is de film geen fictie en daarmee een oproep om waakzaam te blijven. Goede rollen van Murphy, Watson en anderen.
In aanvulling op de goede recensies hier kan ik nog melden dat de film een aardig overzicht geeft van de laatste decennia in Rusland. De kracht van de film is meteen ook zijn valkuil; de spindoctor vormt een mooie rode draad door alle opeenvolgende ontwikkelingen, maar het geheel is niet erg geloofwaardig omdat het om een fictief karakter gaat. Verder moest ik vooral aan Nietzsche denken. Uit mijn hoofd: wie met monsters vecht, moet oppassen zelf geen monster te worden. En wanneer je lang in een afgrond kijkt, kijkt de afgrond ook in jou.
Erg leuk vervolg met knotsgekke humor, een kruising van Titanic en The Love Boat, met nog veel meer persiflages van bekende films, met hoe kan het ook, Indiana Jones’ Raiders of the Lost Arks ontknoping op Tangomuziek. We gaan deel 4 kijken.
Erg leuk vervolg met geslaagde grappen en een paar plotwendingen die de film de moeite van het kijken meer dan waard maken. Vooral Dracula is grappig en ook zijn interacties met een groepje monsters. Mooi dat de film en passant ook nog wat maatschappijkritiek levert op de verregaande vertrutting en curling ouders. Wij konden er wel om lachen. Deel 3, here we come.
Erg mooie film vol landschapsfotografie en verstilling. Weinig dialoog accentueert de existentialistische strijd van de mens tegen de onverschillige natuur. Mikkelsen stelt niet teleur en plot is spannend tot de laatste seconden. Een van de betere films die ik in 2026 heb gezien.
Erg leuke film voor de hele familie. Naast humoristisch griezelverhaal vooral een les in loslaten van opgroeiende kinderen en liefde van ouders voor hun kroost. Best voorspelbaar maar toch leuk verpakt in mooie animaties. We gaan deel 2 bekijken.
Achteraf blijkt het plot niet zo absurd als tijdens het kijken van de film lijkt. En de film biedt een redelijk radicale oplossing voor mensen die niet mee kunnen komen in de samenleving die om conformiteit vraagt. Wel fijn dat er in de tweede helft van de film meer actie is. De film ziet er schitterend uit en ook de cast speelt op hoog niveau. Als je niet om zwarte humor kunt lachen, is deze film geen aanrader.
Heerlijke familiefilm die op IMDB echt een te lage score heeft. Leuk afwisselend plot met spanning en humor, goede rollen van de hele cast, inclusief Close en Laurie. Dieren zijn echt goed gedresseerd en vervullen een hoofdrol. We zagen ook knipogen naar Home Alone en zelfs Indiana Jones, maar veel meer dan een hommage was het niet en film was zeker niet voorspelbaar. Leuk.
De afgelopen maanden vooral live action remakes gezien van klassiekers. Van Pocahontas is die er niet en zo te lezen komt die er ook niet. Verhaal is nogal gedateerd en de animaties gezegd ook. Korte soeelduur en open einde helpen evenmin. Alleen de muziek stijgt boven een onvoldoende uit. Aardig, maar niet meer dan dat.
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series