Rock2Share heeft 1796 reactie(s) geplaatst.
Matige, ongepolijste Texas Chainsaw film met enkele sadistische passages en wat zwarte humor, maar uiteindelijk een zwakke sequel. Rommelig, onevenwichtig en zonder echte verrassingen.
Clint Eastwood in een mysterieuze wraakwestern met een bovennatuurlijke sfeer, waarin hij bewijst dat hij net zo’n goede regisseur is als acteur. De collectieve lafheid van het stadje wordt genadeloos ontmaskerd, vernederd en uiteindelijk gedwongen zich te verantwoorden.
Clint Eastwood in zijn vertrouwde rol van stoere, zwijgzame antiheld in een typische western uit het begin van de jaren ’70. Nog altijd leuk om te herbekijken, met een zekere nostalgische waarde, maar het eenvoudige verhaal voelt onevenwichtig, rommelig en duidelijk verouderd aan. 🔫🤠
De film schetst het portret van een hedendaagse Amerikaanse held die toegewijd is aan zijn land. Een buitengewone schutter met de taak zijn collega’s te beschermen, een plicht die hem blijft achtervolgen in het dagelijks leven en leidt tot psychologische instabiliteit. Het verhaal is realistisch en meeslepend genoeg om geloofwaardig te blijven, al zijn sommige scènes duidelijk geromantiseerd. Bradley Cooper zet het personage overtuigend neer, al voelt het soms alsof een deel van zijn donkere kant is weggefilterd om het patriotisme intact te houden. Ten slotte is dit een mooi eerbetoon aan Chris Kyle van Clint Eastwood, een filmmaker die ons blijft verrassen.
Een fascinerende historische reconstructie met een zeer zorgvuldige realisatie, over een verbluffende en tegelijk weinig bekende periode uit de Deense geschiedenis. Een verhaal dat ongelooflijk lijkt, maar wel historisch klopt. De sterke vertolkingen van de hele cast tillen de film nog verder omhoog.
Interessant moreel dilemma, maar te statisch en te toneelachtig uitgewerkt. De DVD‑cover komt bovendien totaal niet overeen met de film zelf.
Een remake die naadloos aansluit op de prequel 'The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning', met een bijna identieke verhaallijn en dezelfde gestoorde familie. Een slasher met een sterke audiovisuele stijl die voluit gaat en meer spanning biedt. Zeker een aanrader voor horrorfans .
In mijn ogen een psychologische thriller met sterke acteerprestaties en een ijzige, afstandelijke sfeer. Het verhaal blijft vaak verre van logisch en werkt geregeld verwarrend, terwijl de verrassende finale je terugvoert naar een reeks onwaarschijnlijkheden die uiteindelijk een sentimentele draai krijgen.
Intense, goedgemaakte slasher die teruggrijpt naar de rauwe energie van het origineel. Meer van hetzelfde, maar R. Lee Ermey 👮♂️ tilt het geheel duidelijk naar een hoger niveau.
Begint veelbelovend, maar na een tijdje wordt het allemaal te overdreven en voorspelbaar, waardoor het eerder vervelend wordt dan meeslepend.
Een mijlpaal binnen de horror, geregisseerd in 1974 door Tobe Hooper. De bloedstollende sfeer, versterkt door het dreigende geluid van de kettingzaag die steeds dichter bij het lot van zijn slachtoffer komt, voelt griezelig realistisch aan. 🔊😱 Destijds werd het zelfs één van de meest ondraaglijke horrorfilms genoemd.
Het slot van de trilogie blijft chaotisch en gaat soms wat ver in een vreemd delirium, maar het blijft een rollercoaster van spektakel en visuele overdaad. Geoffrey Rush schittert opnieuw als Hector Barbossa, terwijl Bill Nighy als Davy Jones zowel dreigender als ontroerender wordt dankzij de onthullingen over zijn verleden. Keith Richards duikt verrassend op als Jack Sparrows vader 🎸. Een indrukwekkend einde van een trilogie dat tegelijk al vooruitwijst naar wat nog komen kan 🐙🏴☠️.
Tweede deel van de Pirates of the Caribbean’franchise. Een sterk vervolg, opnieuw vakkundig geregisseerd door Gore Verbinski, met een vleugje fantasie en indrukwekkende zeemonsters. De special effects zijn uitstekend en de actiescènes spectaculair, gedragen door een grootse soundtrack. Het script is soms wat druk en rommelig, maar het blijft een vermakelijk avontuur met een onverwachte wending aan het einde, dat de deur opent naar een derde deel. 🏝️🏴☠️
Ultra-partottistische jaren‑80' actiefilm met Chuck Norris, die alles opblaast wat in zijn weg staat en elke slechterik uitschakelt. Simpel en voorspelbaar scenario met veel ontploffingen en actie. De dialogen zijn soms lachwekkend, maar dragen juist bij aan het eigenzinnige karakter van de film. Als je een avond je neuronen in slaapmodus kunt zetten, is dit de perfecte keuze.
Meer een oorlogsfilm dan een western, en eerder een politiek werk dan puur entertainment binnen de Mexicaanse Revolutie. James Coburn en Rod Steiger zijn geweldig, maar de film is soms onevenwichtig en heeft wat lengtes. Toch een sterke, minder bekende film van Sergio Leone.
Een musicalshow die prettig wegkijkt, met voortreffelijke decors en kostuums, maar die geen echte emoties oproept.
Remake van Le Jouet met Pierre Richard. Richard Pryor is grappig, maar de rest blijft te flauw en haalt het niveau van het origineel niet. Al hebben we intussen wel veel slechtere remakes gezien.
Historische dramareeks die thematisch en visueel aansluit bij La catedral del mar. Mooi productiewerk en een boeiende opvolger, al iets minder scherp.
Indrukwekkende Spaanse historische reeks met sterke personages en prachtige cinematografie. Soms traag, maar wel een intens verhaal om te volgen. 🕍
Stijlvolle, prachtig gemaakte biopic. Een eerbetoon aan de man die een legende werd door zijn gekke improvisatie die miljoenen toeschouwers wereldwijd aan het lachen maakte. De hoofdrol wordt dan ook fenomenaal vertolkt door Robert Downey Jr.
Uitstekende sequel met humor voor alle leeftijden. Nieuwe personages, zoals Puss in Boots 🐱👢 , verrijken Shreks wereldje op de mooiste manier. Dynamisch en heerlijk.
Een voorspelbare horror die niet echt werkt. De jumpscares voel je ruim van tevoren aankomen, waardoor elke poging tot spanning meteen wegvalt. De kills zijn weinig creatief, het concept afgezaagd, en het acteerwerk blijft matig zonder echte overtuiging.
Campy, psychedelisch sci‑fi uit de jaren 60’ met Jane Fonda. Zwak verhaal en flauwe humor.
Indrukwekkende historische film met fantastische scènes en een spectaculair gevoel dankzij duizenden figuranten en talloze paarden. Te langdradig in het eerste deel en soms verwarrend, maar visueel groots.
Prachtige Spaanse kostuumserie met sterke romantiek, rijke sfeer en indrukwekkende decors. Heerlijk meeslepend.
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series