Rock2Share heeft 1796 reactie(s) geplaatst.
Een geconstrueerde sprookjeswereld vol precisie en excentrieke personages, maar het voelt te gestileerd, te kil en te afstandelijk. Zelfs de sterke cast kan het niet redden voor mij.
Eén van mijn favoriete zombiefilms. Dan O’Bannon, (niemand minder dan de scenarioschrijver van cultklassiekers als Alien en Total Recall) staat hier aan het roer. En wat krijgen we? Heel simpel: een reeks blunders die de mensheid in gevaar brengen. Deze invasie van de zombies wordt gebracht met een gore‑komische sfeer, cynisme en zelfs een vleugje erotiek. Ondanks zijn leeftijd van meer dan veertig jaar bevat de film nog altijd een paar onvergetelijke scènes. Linnea Quigley’s volledig verlichte performance vergeet je niet snel. Het is vooral de algemene absurditeit van de situatie, en de reacties erop, die alles verzachten en onweerstaanbaar grappig maken. Een film die precies weet wat hij wil zijn, komisch, chaotisch en schaamteloos amusant.
Een goed geregisseerde psychologische thriller, gedragen door twee grootheden in topvorm: Helen Mirren en Ian McKellen, stijlvol en onmiskenbaar Brits. Het scenario is misschien wat vergezocht en de wendingen soms overdreven, maar ze zorgen wel voor verrassing. Ondanks de overbouwde plot blijft het geheel moreel overtuigend en geloofwaardig.
Een luchtige spaghettiwestern‑komedie die leunt op dezelfde formule als zijn voorganger, maar met minder frisheid, minder scherpte en meer herhaling van grappen. Ook de laatste gevechtsscène is te lang uitgesponnen en niet echt geslaagd.
Een goede spaghettiwestern‑komedie met het onweerstaanbare duo Terence Hill en Bud Spencer, de twee passen perfect bij elkaar. Het script is niet uitzonderlijk, maar het blijft een charmante komedie met simpele grappen en karikaturale gevechtsscènes waarin geen doden vallen, alleen rake klappen. Nog altijd vermakelijk, en een eervolle vermelding voor degene die in de saloon een typisch jaren ’70‑jeansvest draagt. 🤣 Opgedreven naar 8 dankzij pure charme en tijdloze humor.
Een hard, confronterend drama in het Nieuw‑Zeelandse getto over een Maori‑familie die door geweld en armoede wordt verscheurd. De zeer harde en emotionele scènes zijn soms moeilijk te verdragen en laten je niet ongedeerd. Het geweld wordt bijzonder huiveringwekkend door de acteerprestaties. Een indringend beeld van de decadentie van degenen die ooit krijgers waren.
Een harde, confronterende reconstructie van een vergeten Amerikaanse tragedie, het bloedbad op een zwarte gemeenschap in Florida in de jaren twintig. De film toont hoe een samenleving ontspoort onder racisme en paranoia. We kunnen alleen maar spijt hebben dat meneer Mann in het echt niet bestond, precies die weerbaarheid en menselijkheid die in werkelijkheid ontbrak. Het sterke acteerwerk en de aanpassingen geven het verhaal een diepe morele lading en maken het tot een indrukwekkend drama.
We belanden in een lange, uitputtende overlevingsnacht met een kleine groep verzetsstrijders die geïsoleerd zitten in een vervallen huis. De special effects zijn opvallend sterk en de spanning blijft tot het einde strak opgeschroefd. Het origineel heb ik nog niet gezien, maar deze remake staat als compacte, zombiehorror verrassend stevig.
De tweede film in Romero’s trilogie is uitstekend, ongepolijst vermaak met een uiterst effectief scenario, bloederig, zeker voor zijn tijd, en gesitueerd in waarschijnlijk het beroemdste winkelcentrum uit de filmgeschiedenis. 🧟♂️ Een ware klassieker.
Rond een duistere tijd tussen twee oorlogen in het hart van Amerika weeft de regisseur verschillende verhalen samen die door het lot met elkaar verstrengeld raken, waar de menselijke ziel in een helse spiraal tot het uiterste wordt gedreven en waar geloof zowel troost als vernietiging kan brengen. Alles wordt gedragen door een voortreffelijke cast. Het is donker, heel donker, maar van begin tot eind uitstekend getemperd.
The Empty Man begint veelbelovend, met een kosmische horrorsfeer, maar die ambitie verzandt al snel in een verhaal dat te lang uitwaaiert en steeds minder richting lijkt te hebben.
Een trage, pratende afsluiter die vooral leunt op nostalgie. Het tempo sleept, de dialogen stapelen zich op zonder echte spanning en het acteerwerk blijft opvallend pover.
Een zeer goed opgebouwde film, ultra gedocumenteerd en met een realisme zonder enige vorm van gemakzucht. Kathryn Bigelow vertelt dit waargebeurde verhaal, één van de indrukwekkendste klopjachten ooit, met strakke precisie. Jessica Chastain is uitzonderlijk, ze draagt de film van begin tot eind op haar fragiele schouders en brengt, beter dan wie dan ook, de koppigheid en vastberadenheid van een vechter tot leven, ver weg van clichés rond heldendom of patriottisme.
Een warrige, film noir die zich verliest in een psychedelisch 70’s universum vol excentrieke figuren, meer vermoeiend dan meeslepend. Joaquin Phoenix is sterk als de verwarde privédetective, maar dwaalt rond in een chaos van absurde wendingen die zelden echt samenkomen.
Opnieuw een krachtige, ruwe thriller met een operatie die steeds verder ontspoort. Sterke acteerprestaties, en hoewel de finesse van de eerste film ontbreekt, behoudt deze sequel genoeg spanning, stijl en duisternis om overtuigend te blijven.
Denis Villeneuve trekt ons een wereld in waar de drugsoorlog heerst en recht en geweld nauwelijks nog te onderscheiden zijn. De strijd van de CIA tegen de Mexicaanse kartels ontvouwt zich met duistere streken die de film ons stukje bij beetje onthult. De spanning bouwt langzaam op naarmate de waarheid aan het licht komt… en deze missie steeds meer morele rechtvaardiging lijkt te zoeken. Emily Blunt, Josh Brolin en vooral de raadselachtige Benicio Del Toro zijn onberispelijk, en we worden moeiteloos meegesleept in deze vakkundig geregisseerde actiethriller. De regisseur wisselt strak opgebouwde actiescènes af met intiemere momenten rond de hoofdpersonages en geeft de film daardoor meer diepgang dan een standaard actiefilm.
Woodstock ’99 probeert het mythische 'peace and love' festival te doen herleven, maar het resultaat staat mijlenver af van de geest van Woodstock ’69 en ontaardt in chaos. Alles wordt gestuurd door een kapitalistisch systeem dat alles wat het aanraakt verdraait. De organisatoren blijven opvallend blind voor de signalen, terwijl de media het spektakel aanvankelijk nog als succes verkopen. Daarbij schuift de documentaire soms te makkelijk de schuld in de schoenen van ‘jonge, blanke mannen’, een simplistische lezing die de bredere verantwoordelijkheid van organisatoren en sponsors naar de achtergrond duwt. Schade, vechtpartijen, seksueel geweld (zelfs verkrachting), branden, plunderingen en explosies vormen het trieste saldo van wat een muziekfeest had moeten zijn. De documentaire is degelijk gemaakt met hallucinante beelden en weet de puinhoop treffend te vatten, al mogen we niet vergeten dat ook het festival van ’69 zijn ongemakken en zelfs sterfgevallen kende. Michael Lang wilde met Woodstock ’99 opnieuw het idealistische, vredelievende gevoel van de 'flower power' festival oproepen, maar in de praktijk botste dat ideaal met een sterk gecommercialiseerde aanpak en een totaal andere generatie.
Dwayne Johnson is de perfecte casting voor deze actie‑avonturenfilm, die duidelijk afwijkt van de mythologie. Bewust vermakelijk gemaakt met veel spektakel, maar inhoudelijk met weinig diepgang. 💪⚔️
De vijfde in de franchise en nog steeds een vermakelijke blockbuster. Fantastische, spectaculaire special effects en alles prachtig in beeld gebracht. De humor is minder subtiel en soms wat flauw, maar het tempo blijft hoog en de film verveelt geen moment. 🏴☠️ ⚓🦈 De deur staat duidelijk open voor een zesde film.
Ongeloofwaardige thriller waarin een man zijn auto als moordwapen inzet. Er ontstaat een duel tussen hem en de man van een slachtoffer die uit is op wraak, gespeeld door Caviezel, die hier weinig overtuigt. Een mix van Duel en The Hitcher, maar helaas een mislukte poging die nergens in de buurt komt volgens mij.
Een verontrustende en confronterende documentaire die toont hoe een charmante publieke figuur jarenlang misbruik kon plegen terwijl een land hem adoreerde. De reeks legt niet alleen de omvang van de misdaden bloot, maar ook de pijn van de slachtoffers en de collectieve blindheid die hem beschermde. Een pijnlijk portret van macht en misbruik dat jarenlang kon doorgaan, met gerechtigheid die uiteindelijk veel te laat kwam. Ook is het walgelijk om te zien hoe hij samen met Gary Glitter zonder problemen een tv‑programma kon opstarten, terwijl het brede publiek hun ware aard niet kon zien.
Zeer heftige thematiek, schokkend en aangrijpend. De documentaire toont ook hoe religieuze overtuiging kan ontsporen wanneer ze wordt misbruikt binnen sektes, en hoe kwetsbaar mensen dan worden voor manipulatie en misleiding.
Ondanks een sterke cast blijft deze Franse komedie heel wisselvallig. Zelden grappig, voorspelbaar en vaak gewoon flauw.
Jack Sparrow terug op avontuur in een nieuw verhaal. Een vlot, speels en avontuurlijk hoofdstuk dat precies doet wat het moet doen en nog altijd op hoog niveau . 🏝️ 🏴☠️ 🧜♀️ Ondanks de gemengde kritieken van recensenten, Waarom ons plezier pruilen.
Franse wisselvallige komedie die niet altijd even sterk is, maar dankzij enkele echt grappige momenten en de absurditeit van het trio toch vlot wegkijkt.
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series