latevogel

Reacties


latevogel heeft 2347 reactie(s) geplaatst.

7 jaar geleden

Zeer sfeervol spookfilmpje dat qua sound met een goede 5.1 installatie ijzersterk uit de hoek komt.
Maar soms te vaak gebruikt. Een vuilniskoker die bij het dichtgaan extra geluid veroorzaakt, terwijl het niets met het verhaal heeft te maken. Natuurlijk wil je graag een schrik veroorzaken bij de kijker maar doe het bij relevante scenes en niet bij alle dingen die lawaai kunnen maken.

Verder was de film op zich wel aardig, geen bloederige griezel maar een redelijk echte griezel en dat genre spreekt mij meer aan dan losliggende en rondslingerende ledematen die het verhaal niet dienen maar ingezet worden om "meisjes" te laten gillen en griezelen.
Een 6,5.

7 jaar geleden

Na Goro Miyazaki's Tales from Earthsea, de tweede verfilming van Earthsea-boeken die ik zie. Maar ook hier wordt weer weinig respectvol met Ursula LeGuins boeken omgegaan. De eerste twee boeken (A wizard of Eartsea en The Tombs of Atuan) lijken in een hoge hoed te zijn gegooid en vermengd met een hoop andere zaken. Vervolgens is in de hoed gegrabbeld en zijn willekeurig elementen aan elkaar gesmeed. Verbazingwekkend genoeg levert het toch nog een voldoende onderhoudende film op, maar ik hoop toch echt dat net als van The Lord of the Rings, van the Earthsea-boeken ooit nog eens een liefdevolle verfilming wordt gemaakt door iemand die echt heeft begrepen waar ze over gaan.
Een 6.

Ach, als je de verwachtingen niet al te hoog instelt, kan je aan deze film toch wel een aardig anderhalf uurtje hebben. Slecht vonden wij deze film althans niet maar een hoog niveau....? Nee, absoluut niet!
Wat het meest irriteerde aan de film was het feit dat de zoon en zijn vriendin betrokken worden in een FBI onderzoek, wat dus in werkelijkheid nooit gebeuren zal en daardoor vonden wij het niveau van de film lager dan het had kunnen zijn. Voor de SF liefhebber wel een aardige film.
Een 6+.

7 jaar geleden

Aardige film maar ook niets meer of minder.
Past in de zesjescultuur van MP Rutte!!!
Dus een 6+.

7 jaar geleden

WOW, wat een goede serie en wat een heerlijk tempo. Constante spanning en heel goed gespeeld!
Gewoon gaan kijken en genieten, dat adviseer ik de lezer!!!
Wij geven deze serie een 8+!

7 jaar geleden

Waarom wijken wij zo vaak af van de gemiddelde kijker? Ook deze film waarderen wij hoger dan hen. Er wordt goed geacteerd, het is een prima verzonnen verhaal gebaseerd op een ware gebeurtenis en er is voldoende actie in de film. Ook de set is een mooie wereld, ik zou zo voor 6 weken tekenen, vriendin niet, want die vond de mist en de bewolking een probleem. Ach, de zon zal vast wel eens schijnen.
En de acteurs. Vooral Butler die ikzelf de laatste tijd vaak in films zie spelen, heeft mijn waardering versterkt voor zijn werk. Ook in deze film speelt hij als 2e vuurtorenwachter een prima spel. Groot was trouwens onze verbazing dat er ook nog meer acteurs in zaten van films en series die wij eerder hebben gezien en prima waren.
Zo had je b.v. uit Denemarken Søren Malling, bekend om zijn rol als inspecteur Jan Meyer in de Deense tv-serie "Forbrydelsen" ("The Killing", seizoen I).

Een film die ons goed is bevallen en onze waardering is een 7,5.

Deze film is echt vanuit Amerikaans standpunt gefilmd en eigenlijk wordt van jou als kijker ook dat toen geldende sentiment aan gewenst, anders is er niet veel, behalve ergernis, aan de film.
Heb de laatste weken veel oorlogsfilms gezien en dit was een van de slechtere.
Jammer, want het verhaal op zich had genoeg potentie voor een prima film kunnen zijn, helaas is Wayne schreeuwerig en heb ik hem eigenlijk in geen enkele scène goed zien acteren. Terwijl hij het echt wel anders heeft laten zien. Wat dat acteren betreft, dat werd door anderen enigszins opgevangen.

Als je een goede oorlogsfilm wilt zien, dan zou ik deze overslaan. Ook al vanwege de lange speeltijd van ruim 2 uren. En dan nog bijna een half uur.
Toch nog een 5+.

7 jaar geleden

Het verhaal op zich is redelijk goed, de verfilming ook en de spanning is redelijk gedoseerd.
Wij hebben ons in elk geval met deze "Frankenstein" vermaakt en dat schijnt de bedoeling toch te zijn van een film? Het verhaal gaat over de student Victor Frankenstein die niet kan accepteren dat aan een mensenleven uiteindelijk een einde komt en gaat daarom aan de slag met een, volgens hem, unieke manier om na de dood iemand in leven te houden.
Deze "Frankenstein" was heel anders dan degene die wij hiervoor hebben gezien. Hier maken we kennis met een "creatie" die kan voelen en spreken. Een noviteit in de films over Frankenstein.
Qua acteerwerk is het allemaal wat minder, en regelmatig erg over de top. Maar de decors en de algehele sfeer zijn prachtig. Een prima verfilming, en eindelijk eentje die het oorspronkelijke menselijke (en monsterlijke) drama dat zich hier voltrekt echt recht doet.
Uiteindelijk hebben we de film afgesloten met een tevreden gevoel en daarvoor een 7.

7 jaar geleden

Aardige film die voldeed aan de eisen die wij stellen. Tegenwoordig (ook toen) zijn er qua sciencefiction films weinig die echt een goed niveau halen, daarom hebben wij als eisen dat het boeiend moet zijn, dus voldoende spanning, decor moet aansprekend en geloofwaardig zijn, terwijl het verhaal niet sluitend behoeft te zijn omdat men toch vaak als schrijver/regisseur geen boodschap heeft aan wetenschappelijk bewezen feiten. Daarom hebben we ook veel sciencefiction met tijdreizen e.d., terwijl dat praktisch geheel onmogelijk is. Waarschijnlijk ex- of imploderen wij tijdens zo een reis en volgens Einstein worden we energie boven de lichtsnelheid (+- 300.000 km p/s) en dan is het nog de vraag hoe we dan terug moeten met tastbare apparatuur. En dit is nog maar een gedeeltelijk voor-beeld.

Vandaar dat dit een leuke film was, onlogisch maar spannend!
Een 7.

Jammer voor de score maar ook wij zullen deze niet veel hoger brengen. Het rammelde aan alle kanten een beetje, soms iets harder dan op andere momenten. Niet dat de film absoluut niet is om aan te zien.
Nee, dat niet maar als onze vriend Rodrigo Cortés iets meer aandacht had gegeven aan de finesses dan had het op zich best een leuk verhaal c.q. film geweest.
Maar misschien had hij wel te veel haast?
We zullen het nooit weten waarschijnlijk maar wat we wel weten is dat wij deze film waarderen met
een 5+.

7 jaar geleden

Het boek is al iets slechter dan zijn voorgangers. (het is trouwens een duoboek in de kast met "de regelaars" van Richard Bachman een pseudoniem van King. Je ziet één tekening op de kaften van beide boeken)
Het beste boek en ook film van de schrijver vond ik "The Shining", met in de film Jack Nicholson.
Het wordt natuurlijk wel moeilijk voor een schrijver om op eenzame hoogte te blijven met jouw kwaliteit. Dean Koontz is zijn tegenstander, ook op eenzame hoogten qua schrijverstalent.

Over deze film, inderdaad is het begin erg goed en dan loopt de kwaliteit het verhaal achteruit.
Het zij zo, ik vond het geheel wel leuk. Maar ik ben een King liefhebber en het moet dan wel erg slecht zijn voordat ik een product door hem geschreven veroordeel.
Dus eigenlijk is mijn mening bevooroordeeld. Toch adviseer ik te kijken!
7.

67 jaar geleden

Nee, niet mijn soort film. Je gaat in een nauwe ruimte het water in!
Kan ik niet tegen en dus maar kort gekeken, misschien jouw film wel?
Een 5.

IMDb (7,6 / 2435)
Van ons kreeg deze film een 8, omdat het verhaal prettig verfilmd is door een goede set aan acteurs.
Ook boeide het en dat is toch belangrijk bij dit soort van films, aandacht erbij houden van de kijker(s).
8.

Redelijke film die de sfeer van die tijd (jaren '70) goed weergeeft en daarmee bedoel ik dus het filmen. Een prettig gestoorde familie die bezig is met allerlei interne schandalen, althans deze worden opgevoerd door een 'gekke' dokter en de vader van de kinderen.

Zoals "Mac Hammer Fan" ook al schreef zijn de decors echt prachtig en de kleurenfotografie perfect.
Dat viel ons echt op nu en dan hoe perfect de kleurenpracht was. Horror wil ik deze film niet noemen.
Hoe dan wel? Laat dat aan de individuele kijker over!
Een 7.

Prima film met een uitstekende opbouw van het verhaal. Soms lijkt het wel of filmt men rechtstreeks in Bagdad met de heersende president Sadam Hoessein er nog bij. Deze hebben ze erin gemonteerd vanaf vroegere opnamen. De kijker wordt in het verhaal gezet, waarbij in het begin nog besloten moet worden of CNN, toen nog een kleine internationale zender, mensen zou sturen naar Irak, vanwege de dreigende oorlog die mogelijk zou beginnen in begin 1991. We zien in de film het wel en wee van de crue in het hotel en de ups- en downs van deze groep. Persoonlijk vond ik de film realistisch en prima in elkaar gezet met een goed verhaal.
Een 7+.

7 jaar geleden

Weer zo'n griezelfilm die ons echt niet tegenviel, misschien dat onze smaak niet overeenkomt met die van velen maar toch vinden wij dat dit soort films met te veel verwachtingen misschien worden gehaald, bekeken en dat het dan uiteindelijk tegenvalt. Wij gaan hier zonder verwachtingen naar kijken en zolang er niet beroerd wordt geacteerd en het verhaal meevalt, zitten we wel goed.
Ook met deze, een aardig verhaal en redelijk geacteerd met de nodige spanningsboog.

En m1701 (op Moviemeter) heeft gelijk, de film kan zonder kussen voor het gezicht worden gezien (zie je de film ook beter) en schrikmomenten zijn er niet veel maar de spanning is er wel.
Een 6+.

7 jaar geleden

Heb de film gezien opzicht wel een redelijke B horror film om naar te kijken.
Alleen op veel vlakken was de film eentonig en de stukken die eng hoorde te zijn
pakte je net niet maar als je daar door heen kan kijken blijft er een redelijke B horror film over.
Een 6.

Het is echt wel te zien dat het een oudere film betreft maar dat is helemaal niet negatief voor de film zelf, want je zit te kijken naar een pracht van een verhaal. Het boeit en de aandacht bleef van begin tot einde aanwezig.
Natuurlijk vergeet je niet dat het uit de Hammer-studio's vandaan komt en dan mag je ook wel iets op niveau verwachten en aan die verwachting werd gelukkig voldaan.
Een 7+!

77 jaar geleden

Juist, een spannende film met de duivel als hoofdrolspeler.
Maar wie is de duivel, dat is de vraag. Voor de mensen in de lift en voor de kijker.
Van ons een 3 1/2*, dus een 7 op het rapport!

7 jaar geleden

"Tarkus" mag de film misschien langdradig en saai hebben gevonden, voor ons was de tijd goed besteed omdat wij de film prachtig vonden. Op een menselijke manier wordt er letterlijk omgegaan met hoe de bevolking reageert op het verleden van onze hoofdrolspeler en de uiteindelijke gevolgen voor een ieder. PRACHTFILM die we graag later weer eens zien!
Een 8!

Prima film met spannend verhaal. Zuster gaat op zoek naar andere zuster, die al twee jaar vermist is in de Congo. Ze is ontvoerd door een groep die het land terroriseren en erg gewelddadig zijn. Na de nodige avonturen beleeft te hebben met een lokale bewoner ontdekken ze waar ze moeten zijn om haar mogelijk nog levende zus te vinden. Het kwam op ons over als een waar gebeurde geschiedenis.
Het is een aangrijpende film op sommige momenten en we waren weer onder de indruk van het prachtige landschap waar door gebeurtenissen in het verleden, nu nog steeds de meest gruwelijke zaken voorkomen.
Een uitstekende film die wij dan ook willen belonen met een 8!

Een film waar je langzamerhand in rolt en het verhaal steeds beter wordt. De jongen, Martin kwam op mij vanaf het begin al over als een irritant persoon, iemand die ik instinctief niet toe zou laten in mijn persoonlijke omgeving. Toch presteerde Barry Keoghan met deze film een "Irish Film and Television Award" binnen te slepen voor "Best Supporting Actor".
Eerlijkheidshalve moet ik toegeven dat Keoghan ook behoorlijk talent heeft en het in deze film goed voor het daglicht brengt.
De wijze waarop hij chirurg Steven Murphy bedreigt, komt zo ontzettend realistisch over,
dat de haren mij bij wijze van spreken, recht op het hoofd stonden!
En zo waren er meerdere scènes en misschien is dat de reden dat ik gevoelsmatig vanaf de kennismaking antipathie voor deze jongeman voelde. (puur in deze film als deze persoon spelend)
Het verhaal werd goed neergezet, na verloop van tijd wordt je de film 'ingezogen' en verflauwd de omgeving van jouzelf.
De film heeft ons geboeid van vrijwel het begin van het verhaal tot het einde. Overigens kan ik mij voorstellen dat sommigen een paar zaken niet begrepen.
Het doden van één van de gezinsleden door vader en man Steven Murphy kan onduidelijk zijn. Volgens mij was de vergelding van een persoon voor de vader van Martin hier aan de orde. Martin vond dat Murphy zijn vader had gedood tijdens de operatie en was van mening dat hiervoor iemand moest sterven die Murphy lief had. Of zijn vrouw, of één van de kinderen
.
Onze waardering is een 8!

7 jaar geleden

Een fantastische serie die ons geboeid heeft van het begin tot het einde. Vriendin moest er even inkomen de eerste 30 minuten maar was ook om daarna. Spannend, goed verhaal, prima settings en zeer goed geacteerd.
Het verhaal begint rustig op te bouwen maar naarmate de serie vordert komen er steeds meer gevaarlijke boemannen in beeld die niet erg gesteld zijn op het onderzoek naar de moord op Linda, nu 14 jaar geleden.
Meer van deze series houdt ons van straat, bij wijze van spreken.
Een 8+.

Wij zweven iets in het midden wat de film betreft en onze mening hierover.
Mooie beelden, een prima verhaal maar de tochten buiten de rivieren van Bolivia komen weinig in beeld. Zo had ik bv graag iets meer gezien van de voorbereidingen en de reizen over de oceaan.
Van de film heb ik begrepen is het verhaal gebaseerd op ware gebeurtenissen en grappig is om te zien hoe de geleerde heren zichzelf boven het gewone volk en de bevolking van Bolivia wanen. Ja, wanen! Je ziet de dommigheid weerspiegelt in de woorden die men over een ander gebruikt om te willen aantonen hoe "superieur" ze zich voelen ten opzichte van mensen die niet gestudeerd hebben of in wouden wonen.
Dat, terwijl later bleek dat deze woudbewoners qua ontwikkeling in bepaalde zaken verder waren dan het "moderne" Engeland in vroegere tijden.
Voor liefhebbers van geschiedenis: https://darktreu.blogspot.c...
De film krijgt van ons een 7.

7 jaar geleden

Hele leuke film waarvan we de liedjes die vooral in het begin even voorkomen hebben overgeslagen maar wat we zagen van de liedjes was dat deze ook een verhaal hadden over onze hoofdrolspelers.
Nu en dan erg grappig en ook geschikt voor de jongere kinderen. >4 jaar.
Maar ook ideaal voor volwassen, volwassenen die fantasie niet weggegooid hebben tijdens de levensreis.
De wereld in de film bestaat uit grote voeten (onze hoofdrolspelers) en kleine voeten (onze hoofdrolspeler).
Deze geloven niet dat de andere soort bestaat, ondanks de hoop bij sommigen aan beide zijden.
En het niet geloven in andere maat voeten heeft ook zijn redenen, redenen die het voortbestaan van de soort garanderen. De ge- en verboden zijn in de stenen bij de grootvoetigen geschreven in de loop van de tijd en worden door de stenendrager meegezeuld, zijn leven lang. Voor het geval dat je denkt dat dit een zwaar leven is, ja, je hebt gelijk. Maar wat te denken van degene die de zon wekt iedere ochtend?
Deze wordt afgeschoten in een soort katapult met een helm op en moet met de voorzijde van zijn voorhoofd (bovenkant) een gong raken, door de gong wordt dan de zon wakker en gaat schijnen.
Voor een beginner gongslagen is het de eerste 3 jaar hoofdpijn leiden maar daarna gaat het gewennen.
En zo zijn er meerdere vreemde situaties en personen in dit verhaal. Maar wat let u, ga kijken met het hele gezin desnoods en geniet ervan, net als wij hebben gedaan.
Voor de waardering geven wij een ruime 7!