Michael1968

Reacties


Michael1968 heeft 462 reactie(s) geplaatst.

Spoiler

Een zwaar gestrest Chinees-Amerikaans gezinnetje, bestaande uit Evelyn (Michelle Yeoh), haar man Waymond (Ke Huy Quan)
en hun dochter Joy (Stephanie Hsu) runnen een slecht lopende wasserette en hebben de fiscus op hun hielen aangezien Evelyn we érg veel uitgaveposten als aftrekbaar heeft opgegeven.

Opa Gong Gong (James Hong) kan maar niet accepteren dat kleindochter Joy lesbisch is.

Spoiler

De redding lijkt nabij wanneer nét als het doek dreigt te vallen voor hun chaotisch geleide bedrijf, op een niet voor de hand ligge de plek het heelal in duizenden stukjes blijkt te scheuren.
Iedere "redding" blijkt echter een zekere prijs te hebben, en Joy lijkt bezeten te zijn van een kwaadaardige demoon met de naam Jobu Tupaki.

Al met al een chaotische maar leuk in elkaar stekende Chinees- en Engelstalige sciencefictionkomedie met een lach en een traan waarin een grandioze Jamie Lee Curtis als de strenge belastinginspectrice Deirdre, een wasbeertje, een magische bagel, een opstandige dochter en worstenvingers een prominente rol spelen.

Verwijzingen naar - dan wel associaties met - talloze rolprenten uit het verleden zoals Kill Bill, The Matrix, Jumpers, Inception, Interstellar en nog onvoorstelbaar veel andere sciencefiction- en fantasiefilms zijn bepaald niet van de lucht.

Let ook op het subtiele groene waas over de scénes waarin malaise de boventoon voert.

Ik zeg: heb je hem nog niet gezien, dan mis je écht iets in het leven 😉

8,5/10

"Anyway, my English is fine, and we have Google."

"Hold that thought and press the green button."

"Excuse my French!"

P.S.:
Het Oog van Sauron, iemand?!

73 jaar geleden

De 32-jarige Thijs (Gijs Naber) heeft geen flauw idee wat hij met zijn leven aanmoet en gedraagt zich als een kind van twaalf.

Hij laat zijn kamer verslonzen, rookt als een schoorsteen, zuipt als een bootwerker en doet geen enkele moeite om zijn financiën te beheren.

Spoiler

Vreemd genoeg heeft hij toch al aardig wat scharreltjes versleten, waaronder Julie (Markoesa Hamer).
Zijn broer Tim (Martijn Hillenius) is zijn tegenpool; hij is getrouwd, heeft een kind en lijkt zijn leven op orde te hebben, maar ondertussen.....
Het personage Thijs begint in de loop van de film steeds onuitstaanbaarder te worden maar toch blijft zijn moeder - die overduidelijk een betonnen plaat voor haar hoofd heeft - hem nog lang het handje boven het hoofd houden; hij heeft dan ook overduidelijk een aardje naar zijn vaartje Joost (René Retèl) die na zijn pensioen alsnog naar Santiago de Compostela wil gaan lopen.

Roos Wiltink speelt een uitermate sympathieke rol als de studente annex babysitter Lisa.

7/10

"Neem ff een biertje voor me mee?!"

"...en wat is er toch met je oog?"

P.S. Wat is dat toch met die zeeschildpadjes?

63 jaar geleden

Ergotherapeut Paul Safranek (Matt Damon) en zijn vrouw Audrey (Kristen Wilg) balanceren op het randje van financiële malaise.

Spoiler

De Noorse dr. Jorgen Asbjørnsen kan wellicht soelaas bieden; vrijwilligers kunnen zich laten verkleinen tot minder dan dertien centimeter en dankzij hun kleinere behoeften zullen zij voortaan in onwaarschijnlijke weelde kunnen leven.
De luidruchtige en ronduit egoïstische Servische zakenman Dusan Mirkovic wordt vertolkt door Christoph Waltz, o.a. bekend als de sadistische Jodenjager Hans Landa in het onvergetelijke Inglorious Bastards van Quentin Tarantino.

Hong Chau speelt Ngoc Lan Tran, Dusans gehandicapte huissloofje met een uitermate trieste geschiedenis.

Voor een film met een dergelijke topcast valt hij nogal tegen; ondanks de uitermate innemende karakters die Matt Damon en Hong Chau vertolken komt het geheel tamelijk uitgeprakt over om hem lang genoeg te laten duren, al zit er gelukkig toch nog een dosis maatschappijkritiek in verborgen, vandaar een half puntje extra.

6,5/10

"They say it has it's pluses and minuses"

"Don't be so American!"

"Baby, this is the wild west!"

"What kinda fuck you give me?"

73 jaar geleden

Londen, 1921.

Florence Cathcart (Rebecca Hall) weet het zeker: spoken bestaan niet en haar boek, een regelrechte bestseller waarin ze uitlegt hoe je verhalen over geesten ontzenuwt, spreekt dan ook boekdelen (pun intended ;-)

Ze wordt door Robert Mallory (Dominic West) uitgenodigd om onderzoek te doen naar een mogelijke geest van een overleden kind, Walter geheten; de kinderen zijn namelijk doodsbang voor de geest of datgene wat ervoor moet doorgaan; Florence maakt dan ook een wetenschappelijk verantwoorde proefopstelling.

Al met al een verhaal (let op het sepia-achtige retrokleurenspectrum waarin het geheel gefilmd is) met een aardige spanningsopbouw en met enkele subtiele schrikeffecten maar niet "op zijn Amerikaans" over de top; Engelse horrorfilms moeten natuurlijk wel een klein beetje stiff upper lip blijven, al komt het laatste halfuurtje wel ietwat warrig op mij over; misschien helpt een kopje thee 😉

En wat is er eigenlijk met huishoudster Maud (Imelda Staunton) en de kleine Tom (Isaac Hempstead Wright) aan de hand?

Let ook op het Droste effect.....

7/10

"The boys are transformed, you should be pleased!"

"This is not a feeling. This is a thesis!"

"You're a shell!"

73 jaar geleden

Mike McCann (Liam Neeson) en zijn broertje, de aan PTSS lijdende Curty (Marcus Thomas) zijn gespecialiseerd in zwaar vervoer over ijs en worden geacht dertien mijnwerkers te redden uit de Katka-Diamantmijn in het Canadese Minkitoba middels het zo snel mogelijk vervoeren van een boormol van 5 meter breed.

Maar ja, het is april, het ijs is al aan het smelten en ook de klimatologische opwarming helpt niet bepaald mee.

Verder wordt er een dealtje gesloten waar een ietwat perverse prikkel vanuit gaat.

Al met al een lekkere ietwat-over-de-top-thriller met een mooie rol voor Moeder Natuur en een prima rol voor de Aziatisch-Amerikaans-Indiaanse coming-of-age-actrice Amber Midthunder als de kordate Tantoo - die maar wat graag haar broertje, de mijnwerker Cody (Martin Sensmeier) wil redden - en voor Laurence Fishburn ( nee, hij heet geen Morpheus maar Jimmy ;-)

De zuurstof raakt echter in hoog tempo op dus een race tegen de klok is ondertussen van kracht.

Die Midthunder gaat het nog ver schoppen, let op mijn woorden.....

7,5/10

"Kiss my Irish ass!"

"They will ritually bury their family members....."

73 jaar geleden

Doug McRay (Ben Affleck) is al jaar en dag bevriend met James "Jam" Coughlin (Jeremy Renner) en woont in hetzelfde flatje in Charlestown, een beruchte wijk in Boston, Massachusetts.

Spoiler

Beide Ierse beroepsbankovervallers komen met elkander in conflict wanneer Jam besluit om bankmanager Claire Keeley (Rebecca Hall) te gijzelen en te dreigen haar te doden.

Een helemaal niet verkeerde misdaadthriller - niet enkel mét, doch eveneens ván Ben Affleck - met lekker veel kapot politiematerieel, achtervolgingen, verkleedpartijen en heerlijk gooi- en smijtwerk en uiteraard prima acteerwerk maar zoek je een zweempje originaliteit, dan ben je met The Town aan het verkeerde adres.....

7/10

"...so if you wanna be slick, be slicker than a six-year-old!"

"I'm tired of that one-way fuckin' bullshit!"

63 jaar geleden

Evan (Keanu Reeves) is een succesvolle architect die een verleden heeft als DJ.

Hij leidt samen met begenadigd kunstenares Karen (Ignacia Allamand) een (wel héél erg) gelukkig gezin met de kindertjes.

Spoiler

Wanneer zijn vrouw en kinderen er een paar dagen tussenuit gaan, wordt er tijdens een vreselijke stortbui geklopt.
Er staan twee mooie meiden voor de deur die zich Genesis en Bell noemen (Lorenza Izzo en Ana de Armas) en die zich niet enkel met een smoes aan Evan opdringen maar zich ook nog eens steeds vreemder beginnen te gedragen, zoals ontbijtgranen uit de hondenbak eten en de keuken op stelten zetten.

Op zich een prima thriller met een behoorlijke spanningsopbouw maar wel met een nogal rammelend einde, alsof Eli Roth opeens een blackout had.

Jammer hoor, gemiste kans.....

En hoe is het dat gekke hondje eigenlijk vergaan?

6/10

"I have no complaints"

"Happy Father's Day!"

"How do I catch a predator!"

"Monster retard!"

P.S.: Verstoppertje spelen zal nooit meer hetzelfde zijn.....

83 jaar geleden

Hmmm....je hebt gelijk, ik trad íéts te veel in detail en heb het ondertussen aangepast.

83 jaar geleden

Tre (Cuba Gooding Jr.) is een pienter knulletje met een goed karakter en niet gespeend van ambitie.

Alles lijkt hem mee te zitten, behalve het feit dat hij op moet groeien in Cranshaw, een ghetto in Los Angeles alwaar bendeoorlogen bepaald niet van de lucht zijn.

Spoiler

Zijn wanhopige moeder Riva (Angela Bassett) besluit hem op te laten groeien bij haar ex Furious (gespeeld door een sympathieke Laurence Fishburn).
Zijn beste vriend Ricky, eveneens van goede wil, is overduidelijk moeders oogappel; dit in tegenstelling tot zijn broertje, de drugs dealende, achterelkaar whiskey uit een literfles zuipende Darin die de bijnaam Doughboy draagt, vertolkt door een overtuigende Ice Cube.
De ouders trachten - temidden van getunede pooierbakken, veel blingbling en nog meer "bang bang" - uit alle macht om Tre en tienervader Ricky op het rechte pad te houden en ervan te weerhouden om eenzelfde soort "carrière" op te bouwen als Doughboy, maar of dát nou wil lukken?!.....

Een ietwat dystopisch aandoend misdaaddrama dat tevens een keiharde aanklacht is tegen het falen van de Amerikaanse overheid waarin gelijke kansen voor iedereen slechts in een zoete droom bestaan; zie de in deze omgeving ronduit potsierlijk aandoende verkiezingsposters waarin wordt opgeroepen om op de Republikeinse presidentskandidaat Ronald Reagan te stemmen, vergezeld van running mate George Bush Sr.

8,5/10

"You slam the door like a gorilla on a football field"

"I don't have an attitude, YOU have an attitude!"

83 jaar geleden

Het verhaal begint met Mia (Sophie Wilde) die het niet over haar hart kan krijgen om een ernstig gewonde kangoeroe uit zijn/haar lijden te verlossen en met Duckett (Sunny Johnson)
die overduidelijk niet helemaal zichzelf is en zich zwaar verwondt.

De oorzaak van alle ellende blijkt een aardewerken of gipsen handje te zijn, dat - wanneer je het drukt en "talk to me!" zegt, eventueel gevolgd door "I let you in!" hetgeen het effect nog eens versterkt - het een en ander losmaakt.

Spoiler

Mia is twee jaar na dato nog steeds niet helemaal over het tragische overlijden van haar moeder Rhea (Alexandria Steffensen) heen.
Het feit dat vader Max (Marcus Johnson) in eerste instantie - om dochter Ria een beetje te sparen - niet het achterste deel van zijn tong laat zien over bepaalde details, werkt ook al niet mee aan Ria's verliesverwerking.
Ondertussen is ze - ondanks haar nachtmerries omtrent een ontbrekend spiegelbeeld - enorm geobsedeerd door het magische handje; zij is - evenals haar vrienden en familie - niet gespeend van wat puberale sensatiezucht en is bereid de eerste vrijwilliger te zijn die het artefact temidden van vrienden en familie een hand durft te geven.....

Een prima paranormale en bij vlagen zowaar ietwat sentimentele horror met een meesterlijk verminkt-geschminkte Riley (Joe Bird).

Maar...zit er nou wél of géén echte afgehakte hand in dat ondergekalkte ding?

Het verhaal speelt zich in een moderne omgeving af en dus ontbreekt nu eindelijk eens dat obligate Victoriaanse- dan wel jarenvijftigspookhuis met houten messenblok in de keuken.

Wellicht komt dat doordat deze film van Australische makelij is en dus niet zijn wiegje in Hollywood heeft.

Robin Northover mag niet onvermeld blijven vanwege zijn demonische rol en het oerlelijke doch uitermate aandoenlijke hondje Cookie mag eveneens niet in de credits ontbreken.

Arme Mia, ze bedoelt het allemaal zo goed.....

8/10

"It'll split you"

"You're biting my feet!"

"Mi, Riley needs help!"

P.S.: vergeet die kaars niet uit te blazen.

83 jaar geleden

Vier vrouwen die geen flauw benul hebben van de smerige zaakjes van hun vermoorde echtgenoten waaronder Harry Rawling (Liam Neeson), zitten dankzij het egoïstische gedrag van hun horkerige levensgezellen opgescheept met een schuld van $5.000.000,= die ze binnen een maand bijelkaar moeten zien te scharrelen.

Dit op straffe des doods.

Spoiler

Ondertussen wordt departement 18 van Chicago al vele generaties bestuurd door onder andere de bejaarde en onuitstaanbaar racistische wethouder Tom Mulligan (Robert Duvall) die dolgraag wil dat zijn zoon Jack (Colin Farrell) de toko overneemt middels list en bedrog.
Jacks rivaal - de crimineel Jamal Manning (Brian Tyree Henry) - wil echter de eerste zwarte wethouder van departement 18 worden.
Dit met behulp van zijn al even ongure broertje Jatemme Manning (drievoudig Oscarwinnaar Daniel Kaluuya).
De hoofdrol van Veronica Rawling wordt glansrijk vertolkt door Viola Davis.
De dames zijn er ondertussen achtergekomen hoe ze dat enorme bedrag kunnen vinden, maar nu moeten ze nog aan de code zien te komen.
Maar of dát nou zo één twee drie wil lukken?
De Pools-Iers-Australisch-Franse schoonheid Elizabeth Debicki vertolkt overigens Alitzia/Alice, de niet bijster benijdenswaardige weduwe van de afschuwelijke, sadistische Florek (Jon Bernthal).
Alitzia wordt na zijn overlijden door haar moeder, wier moreel kompas al net zo matigjes gecalibreerd is als dat van wijlen Florek, gedwongen de hoer te spelen.

Kevin J. O'Connor vertolkt de ongure, kreupelgeslagen Bobby Welsh (die mij enigszins aan Evgeny Prigozhin doet denken maar dat terzijde); deze acteur heeft namelijk een prima boeventronie voor dit soort rollen.

Er zitten zowel een paar pijnlijke als mooie wendingen in deze misdaadthriller.....

Deze door Steve McQueen geregisseerde remake van Widows uit 1983 (een filmserie van Ian Toynton) mag al met al geslaagd worden genoemd.

8/10

"Says the man with a 50000 dollar piece of wallpaper"

"It's a fuckin' business!"

"Dollar signs and empty promises..."

"It looks like people are blissful in their own ignorance!"

73 jaar geleden

Leuke kinderfilm over een populaire schoolmeester (Jeroen Spitzenberger) die soms opeens een gedaanteverandering ondergaat en vliegjes moet worden gevoerd om weer zijn oude uiterlijk terug te krijgen.

Paul Kooij speelt het treiterzieke schoolhoofd dat zijn minachting voor Franz bepaald niet onder stoelen of banken steekt.

7/10

P.S.:

What's in a name.....

83 jaar geleden

Sara Evelien Jansen (Annemiek Pheifer) is Officier van Justitie van niet bijster hoogstaande komaf die haar werk regelmatig mee naar huis neemt.

Spoiler

Haar man Jurre Jansen (Jeroen Spitzenberger) is geschiedenisleraar die zijn klas niet bepaald in de hand heeft, evenmin als zijn kinderen Ella en Boet die in de loop der jaren behoorlijk van hem vervreemd zijn.
Als hobby doet hij vrijwilligerswerk in een middeleeuws museum waarvoor hij allerhande gietijzeren werktuigen in elkaar smeedt die best weleens in de echte wereld van pas zouden kunnen komen.
Wanneer hij erachterkomt dat zijn kinderen gepest en geïntimideerd worden, besluit hij toch eens wat beter op te letten en stuit op zaakjes waarin de betrokkenen niet terugdeinzen voor moord, serieverkrachting, drugshandel en kinderprostitutie.

Wat mij betreft een van de beste series ooit van Nederlandse bodem, al is er naar mijn interpretatie flink gespiekt bij het al even geniale Ozark.

8,5/10

Ernest Hemingway heeft ooit gezegd:
"Als je ouder wordt, is het moeilijker om in helden te geloven.....maar je hebt ze wel nodig!"

PS:
De gehele serie speelt zich af in Rotterdam maar ziekenhuizen, nabijgelegen scholen en de oude Shelltoren zijn in de serie opeens rechtbanken en justitiële inrichtingen geworden; wel leuk bedacht overigens.....

83 jaar geleden

Robert Oppenheimer (Cillian Murphy) is in het laboratorium weliswaar een eersteklas kluns maar in de theoretische natuurkunde een genie; hij onderzoekt middels Niels Bohrs (Kenneth Branagh) kwantumfysica de theorie achter de ontwikkeling van een waterstofbom.

Spoiler

Zijn vrouw Kitty (Emily Blunt) is - naar eigen zeggen - een tot huisvrouw gepromoveerd - bioloog.
Oppenheimers buitenechtelijke relatie met een communiste - Jean genaamd (Kirsten Pugh) - brengt hem onbedoeld in een afschuwelijke situatie.
Het verhaal schakelt namelijk tussen het interbellum, WOII en het minstens zo paranoïde McCarthytijdperk in de jaren vijftig en Robert heeft ooit minister annex ultrarechtse havik Lewis Strauss (Robert Downey Jr.) flink tegen de schenen geschopt op grond van keiharde feiten; Strauss' ego is ernstig gekwetst en Strauss vergeet nooit!

8,5/10

Het wisselen tussen kleur en zwartwit en het gebruik van sepia-achtige tinten verschaft dit door Christopher Nolan (wie anders ;-) geregisseerde historische drama een extra beklemmende sfeer; wacht niet af tot hij op Pathé Thuis of Popcorntime verschijnt maar bekijk hem vooral in de bios voor een optimale beleving.

"Selfish and awful people don't know they're selfish and awful"

93 jaar geleden

Iedere goocheltruc bestaat uit drie fases: De Belofte, De Wending en tot slot datgene waar het publiek al die tijd op heeft gewacht: De Prestige.

Spoiler

Rivalen Alfred "Freddy" Borden (Christian Bale) en Robert "The Great Danton" Angier, beiden uitstekende illusionisten, worden bittere vijanden nadat Roberts bijzonder aantrekkelijke echtgenote Julia (Piper Parabo) op tragische wijze sterft tijdens een levensgevaarlijke goocheltruc.
Angier kan maar niet verkroppen dat Borden een op het oog gelukkig gezinsleven leidt terwijl hij alleen is achtergebleven.

9/10

Deze psychologische thriller vol met body doubles, ronduit verachtelijke intriges en dode vogeltjes is een typisch staaltje Christopher Nolan; zelf heb ik hem twee keer moeten bekijken om er een touw aan vast te kunnen knopen.

Oh ja, David Bowie vertolkt een sympathieke en uiteraard geniale Nicola Tesla.

Pas op als je vingers je lief zijn.....

"He stole my life, I stole his trick"

"It's inhuman to be so cold"

93 jaar geleden

Bill, bekend staande als D-Fens, (Michael Douglas) kan het feit dat zijn vrouw Beth (Barbara Hershey) van hem gescheiden is en hij zijn dochtertje hoogstwaarschijnlijk nooit meer mag zien, maar niet verkroppen.

Spoiler

Zijn frustratie gaat ver, héél ver; dusdanig ver dat hij onder andere een machinegeweer trekt omdat hij bij een junkfoodzaak een minuutje of vijf te laat is voor een ontbijt en enkel uit lunchmaaltijden kan kiezen en een telefooncel kapotschiet omdat iemand zegt dat-ie te lang staat te bellen.
D-Fens laat een spoor van vernieling achter en zijn ex is doodsbang voor hem; het feit dat de politie haar aanvankelijk niet of nauwelijks serieus neemt, is bepaald niet bevorderlijk voor haar gemoedsrust, evenmin als voor die van haar dochtertje.

9/10

Een grandioze tragikomedie die humoristisch begint maar in de loop van het verhaal hoe langer hoe grimmiger wordt en waarin Michael Douglas held (zie de manier hoe hij jeugdbendes aanpakt) en antiheld (agressieve stalker) in een is.

"You missed. Like me!"

93 jaar geleden
Spoiler

Bankier Andy Dufresne (Tim Robbins) wordt vanwege moord op zijn vrouw en haar minnaar levenslang in Shawshank opgesloten en weet na allerhande terreur, gepleegd door een aantal van zijn medegevangenen, eindelijk zijn draai te vinden.
Met hulp van zijn maat Red Redding (Morgan Freeman) weliswaar, want zonder hem is dat vrijwel, zoniet geheel, onmogelijk.

Andy blijkt - naast sluw in het plegen van belastingfraude - tevens erg handig in het slijpen van schaakstukken.....

9,5/10

The Shawshank Redemption is weliswaar niet de eerste gevangenisthriller (15 jaar eerder sierde immers Escape From Alcatraz het witte doek) maar wel zo'n beetje de allerbeste in zijn soort.

Bob Gunton speelt de rol van gevangenisdirecteur Warden Norton met griezelige overtuigingskracht.

"Brooks Was Here!"

"...like a fart in the wind"

"To tell you the truth, I'm not givin' a shit!"

83 jaar geleden

Vliegtuigingenieur Kyle (Jodie Foster) wil samen met haar dochtertje Julia (Marlene Lawston) haar overleden man op Long Island NY laten begraven.

Samen met haar dochtertje Julia stapt ze in een luxueuze kist en valt spoedig in slaap.

Spoiler

Wanneer ze enkele uren later wakker wordt, is haar anders altijd even aanhankelijke dochtertje spoorloos verdwenen en tot haar grote ontsteltenis is ook het pasje met de foto en de naam van haar dochtertje pleite.
Niemand heeft het kind gezien en wanneer Kyle begrijpelijkerwijs een scène begint wordt ze in de boeien geslagen door air marshall Carson (Peter Sarsgaard) die haar in opdracht van de Captain Rich (Sean Bean) in de gaten moet houden.
Had ze haar dochtertje eigenlijk wel bij zich, of wordt ze getergd door hersenschimmen?
Een kind kan immers niet zomaar verdwijnen in de lucht, zou je denken.....

8,5/10

We zien een Jodie Foster in topvorm in deze ietwat ondergewaardeerde mysterythriller die slechts vier jaar na 11-9-1 is geproduceerd en waarin dan ook het spook van paranoia rondwaart

"Turn around!"

".......no, just you!"

63 jaar geleden

Harper (Lizze Broadway) is modeontwerpster en is apetrots op haar Instapixelaccount waarop ze haar creaties toont....en zichzelf.

Haar vader Derek (Shawn Christian) en moeder Layla (Kelly Sullivan) zijn er niet helemaal gerust op en terecht:

De stronteigenwijze Harper blijkt gestalkt te worden en de desbetreffende onverlaat gaat grof geweld bepaald niet uit de weg.

6/10

Al met al een simpel verhaal dat de nodige voorspelbaarheid bepaald niet uit de weg gaat, maar voor een B-film valt deze thriller niet eens tegen.

"We're not just friends, we love eachother!"

73 jaar geleden

Sadie Harper (Sophie Thatcher) kan het tragische verlies van haar moeder maar niet verkroppen en hecht zich in dusdanig extreme wijze aan haar spulletjes dat ze zelfs haar jurk draagt, dit tot grote hilariteit onder haar klasgenootjes.

Spoiler

Haar vader William (Chris Messina) is psychotherapeut en krijgt een wel heel vreemde patiënt, Lester Billings geheten, vertolkt door een overtuigende David Dastmalchian.

Ondanks de recensies die variëren van matig tot abominabel slecht waardoor ik een soortement van The Bye Bye Man II vreesde, ervoer ik deze paranormale horror helemaal niet als slecht, in tegendeel .

Gelukkig ontbreken de messenblokken in de keuken en de spinnenwebben in de kelder nu eindelijk eens wél.

Ik voorspel een gouden filmtoekomst voor Sophie Thatcher; deze millennial speelt de scheuren in het doek.

Twee huisnummers vormen een gouden draad: 217 en 19.

Ook dat vervloekte melkkiesje kan er wat van.....

7,5/10

Kijk deze op een boek van Stephen King geënte film vooral in de bioscoop nu het nog kan!

"Monstercheck completed"
"Les, what have you done!"

Een van de bijzondere aspecten aan Hotel Royale is het feit dat het gedeeltelijk in Nevada ligt en gedeeltelijk in Californië.

Spoiler

Iedereen die dit hotel bezoekt blijkt iets meegemaakt te hebben of.....iets op zijn/haar geweten.
Jeff Bridges speelt een grandioze rol als Daniel Flynn en ook Cynthia Erivo vertolkt de rol van zangeres Darlene bijzonder overtuigend.
Emily (Dakota Johnson) is de oudere zus van Rosie "Boots" Summerspring die bepaald niet gevrijwaard lijkt te zijn van de nodige spectrumstoornissen.
Billy Lee (Chris Hemsworth) is om van te kotsen, al ben ik wel jaloers op zijn sixpack🤔
De door Rosie vertoonde vorm van autisme in combinatie met doortraptheid mag gerust een giftig mengsel worden genoemd.

Cynthia Erivo speelt een bijzonder innemende rol als de begenadigde doch van geluk gespeende en zodoende berooide zangeres Darlene.

Miles Miller (Lewis Pullman) is misschien wel de meest getormenteerde hotelmanager allertijden.....

Een niet-chronologische, vervreemdende thriller waarin het verhaal hotelkamertje voor hotelkamertje wordt afgepeld en waarbij je als kijker verdomd goed moet opletten.

8,5/10

"It gives me the willies"

93 jaar geleden

Hmmm... inderdaad drukte ik me in mijn enthousiasme iets te gedetailleerd uit. Ik heb er het nodige uitgeknipt.

93 jaar geleden

"Halloooo allemaal, wat fijn dat je er bent, ben je voor het eerst hier of ben je al bekeeeeeend.....🎶🎶🎶".

Deze inmiddels als legendarisch te bestempelen gruwelijke oorwurm uit de keel van Juf Ank (Ilse Warringa) is een van de visitekaartjes van deze ronduit briljante satirische televisieserie.

Jennifer Hoffman speelt de aanvankelijk nog onbevangen Hanna die haar kind op "De Klimop" onderbrengt en meteen de ondankbare taak in haar maag gesplitst krijgt om de kinderen te ontluizen.

Zij heeft aanvankelijk geen flauw idee wat haar overkomt maar krijgt door schade en schande dikke lagen eelt op haar getergde moederziel.

Spoiler

Diederik Ebbinge vertolkt de volstrekt onbekwame schooldirecteur Anton, die middels zijn op zichzelf goed bedoelde proefballonnetjes de ouders zonder erg tegen elkaar opzet.
Leny Breederveld speelt de anti-idealistische en antiwoke Juf Helma die middels haar van Janpieterszooncoeniaanse slavenverbrandingen en andere sadistische praktijken doorwrochte verhalen de leerlingen altijd weer aan haar lippen weet te doen hangen bij de geschiedenisles.
Henry van Loon speelt een meesterrol als de aan PTSS lijdende, gitaar spelende conciërge Volkert, die niet enkel de leerlingen doch tevens de ouders voor zich weet te winnen.

9,5/10

"Sinterklaas, wie kent hem niet, Sinterklaas Sinterklaas en natuurlijk Zw.........."

"Glans!!!!"

"Waarom is mijn kind een sterretje?!"

Oh ja, de VOC-mentaliteit, iemand?🤪

103 jaar geleden

Ronduit briljant hoe sprookjesverhalen als Sneeuwwitje op de hak worden genomen, zie alleen al de legendarische quote: "haal dat dooie wijf van mijn tafel!" en hoe er door de prachtige visuele effecten toch weer een sprookjessfeer wordt gecreëerd. Enkele jaren geleden heb ik deze onnavolgbare animatierolprent op televisie gezien en in retrospectief spijt het mij dat ik hem niet in 3D heb gezien in de bioscoop.....

10/10

Begrijpelijkerwijs leidde de Shrek-reeks tot de verkoop van allerhande prullaria waaronder een diadeem met trompetvormige Shrek-oortjes😃

"Well, it's clean here".

3 jaar geleden

Volgens mij kan Michael Crichton daar niks aan doen en is Steven Spielberg de boosdoener maar verder ben ik het er roerend over eens dat iedere boekverfilmer zich zich aan het verhaal moet houden en niet maar een volstrekt ander verhaaltje moet gaan verzinnen zoals ook in de film Inferno van Ron Howard. Het boek van Dan Brown was geweldig, de film sloeg volstrekt nergens op en doet de schrijver geen eer aan.....