Movielover heeft 2456 reactie(s) geplaatst.
Ik heb tussen de 7 en 8 minuten geteld😅
Vermakelijke film met gevatte dialogen die naar het einde toe wat inzakt. Sandra Bullock (Loretta Saga) is er al 58, ik ben nog steeds onder de indruk en zij is dat weer van Brad Pitt (Jack Trainer) die een minuut of acht meedoet en een deel van de show steelt. Op het onbekende eiland met een vulkaan is het wachten op een uitbarsting. Ook blijkt het eiland bewoonbaar, dus zo onbekend is het nu ook weer niet. Het verhaal is uiteindelijk een niemendalletje over een verloren rijk, waarbij de heerser niet materialistisch gericht was, maar op de (eeuwige) liefde. Die liefde moet ook ontwaken tussen Loretta en Alan (Channing Tatum). Bij Alan is er geen twijfel, Loretta komt er pas tegen het einde van de film achter, maar zelfs dan zit Jack Trainer er met een knipoog achter.
Oorlogsfilm volgens bekend script. Schokkerige cameravoering die het goed acteren wat in de weg zit. In de kerk wordt het spannend, maar de gevechten zijn wel wat simpel. De kern van de film gaat over de verantwoordelijkheid voor duizenden vermoorde Tsjechen. Reinier Heydrich had er veel op direct op zijn geweten, indirect ook als mede-bedenker van de endlösing en na zijn dood worden er ook nog eens duizenden vermoord. Eigenlijk is het ondoenlijk omdat achteraf op een weegschaal te leggen. Heydrich wordt in de beschrijving de 2e in macht na Himmler genoemd. In Nuremburg (2025) wordt Goring als 2e man genoemd.
En een week later de 2e helft gekeken. 35 jaar geleden volgde ik een module over film en documentaire. De docent maakte aan de hand van twee aan elkaar tegengestelde documentaires over het Amerikaanse leger duidelijk hoe een regisseur de eigen zienswijze kan uitvergroten door wat wordt getoond en wat niet, wat wordt gezegd en onbesproken wordt gelaten. Zo kijkend naar Mr. Nobody Against Putin is de boodschap weinig positief voor het huidige Russische regime. Er is vast ook veel weggelaten en er zijn vast ook veel andere dingen gezegd. Maar de beelden die er wel zijn, zeggen meer dan genoeg. En Pavel Talankin moest er voor op de vlucht. Ook dat zegt meer dan genoeg.
De dood van van een genie, zo eindigt deze film. Een verhaal wat alleen met extra informatie enigzins kan worden begrepen. Galilei was één van de grootste wetenschappers, uitvinder van de pendule en hing de theorie van Copernicus aan die stelde dat de aarde om de zon draait en niet andersom. Het was de kerk niet welgevallig en heeft de werken van Galilei sterk gerecenseerd en zijn invloed aan banden gelegd. Dus dat lijkt me de echte reden om de het huis van de geleerde binnen te vallen en niet iets met zijn dochter en een afgewezen minnaar. Wie er iets meer over weet, mag het zeggen.
Kun je dat uitleggen?
Ik vind je review goed. Fijn dat je de film waardeert, dat doe ik ook. Mogelijk was ik wat te stellend met mening over horror of thriller. Ik leer graag bij.
Vermakelijke film met Gary Grant en Katharine Hepburn met goedgespeelde erotische spanning. Ook af en toe wel druk door het snelle gepraat. Al kijkende weg begint het me te dagen: deze film al eerder gezien.
Dit lijkt mij één van de beste films uit 2025. Het acteren, de camerabeelden en montage, de opbouw, vertelstructuur en de muziek maken er een kijkspectakel van. Gezien de titel, de droom met een wapen in de lucht van de nacht en de tijd 2.17 am zal de regisseur diepere bedoelingen hebben, maar het zoeken van logica in een horrorfilm lijkt me zo ongeveer onmogelijk (ik ken er geen waar dat lukt), ook niet nodig en moet als kijker worden ondergaan. Het is meer dan gelukt om me te verrassen. Gek genoeg moest ik ook aan Adolensence denken, waarin ook gefilmd wordt vanuit meerdere gezichtspunten en er ook een auto wordt beklad, waar de verf er niet afkan.
Het is echt geen thriller, nergens in deze film een spoor van te ontdekken.....
Weliswaar een vermakelijke film, maar naar het einde toe 'over the top' (alle natuur mag opeens in de actie kapot) en ook nog eens sentimenteel. Hinderlijk is de wijze waarop Ricky en Hec moeten overleven, alleen door dieren af te knallen. Een kenner van de bush weet vast ook op andere manieren te overleven. Honden zijn huisdieren dus vrienden, een dier is alleen als zeldzaam exemplaar bijzonder. Zie de paradijsachtige vogel
Op 22 4 2026 wordt het programma door de EO gevuld. Over moeders die zich met moeite staande houden bij de opvoeding van hun kinderen. Voor één is een klankschaal een verlichting. Het echte probleem - afwezige vaders - wordt niet benoemd.
Vanavond de 1e helft van deze docu gezien. Later op de avond ging Nieuwsuur over de methodes van Oekraine om mannen te rekruteren. Oorlog maakt meer stuk dan lief is. Het is wel duidelijk dat de agressor daarvoor als eerste moet stoppen.
Niet echt veel aan. Alles ziet er neppig uit. Het kan me niet overtuigen.
Een ontroerend verhaal. Geen happy end, ook al lijkt het zo. Niet om te lachen, het komische zit h'm waarschijnlijk in de niet logische stappen die de film regelmatig neemt. De muziek is mooi, idem de verbinding tussen klassiek en de fanfare.
Een trailer van 8 minuten... Is het misschien toch het gehele filmmateriaal?
'The Girl Spy: An Incident of the Civil War is een Amerikaanse stomme film uit 1909, geproduceerd door Kalem Company en geregisseerd door Sidney Olcott , met Gene Gauntier in de hoofdrol. Het verhaal speelt zich af tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog'.
'Regisseur Sidney Olcott (geboren John Sidney Allcott, 20 september 1872 – 16 december 1949) was een in Canada geboren filmproducent, regisseur, acteur en scenarioschrijver'.
Stereotiep verhaal. Toch goed om te bekijken, mede door de acteurs. Mark Ruffalo speelt de morsige, onbegrepen politieagent die op non-actief gesteld toch verder gaat met zijn werk. Chris Hemsworth is de intelligente lonesome boef die niemand een vlieg kwaad doet en uiteindelijk voor de liefde kiest.
2x gezien.
Drukte in de ring. Mannenfeestje. De wedstrijd oogt niet spectaculair.
Kritische film uit Iran. Het regime 'onderdrukt' dit soort uitingen, waardoor er niet vrijuit maar stiekem gefilmd moet worden, met een sobere uitvoering tot gevolg. Het zal je maar gebeuren, dat je je folteraar herkent in een land waar dat een gelegitimeerde uitoefening is van je functie. Je kunt nergens terecht alleen hoofdpersoonlijk zelf wraak nemen. Maar heb je de persoon wel goed herkend? De prothese aan het been tot boven de knie bied herkenning. Volgens het slachtoffer is het been onlangs geamputeerd en nog aan het genezen. We krijgen het goed te zien. De wond is goed genezen, er zijn alleen zweet- en druk of schuurplekken te zien. Dat weet ik nog van het been van mijn vader.
Dus het is de folteraar, die ergens dicht bij einde bekend. 'Hij moet ook ergens van leven'. En dan wacht de kijker nog twee sterke wendingen. Knap hoe met weinig mogelijkheden toch zo'n sterke film is gemaakt.
Vandaag (11 4 2026)herkende een ex-gevangende in Brussel op straat een vroegere cipier....die is flink bedreigd en geslagen.
Ik ga nog meer over deze film zeggen, maar het eerste is dat het soms wel een musical lijkt.
De film onderzoekt hoe een samenleving en mensen binnen een samenleving kunnen afglijden naar geweld. Snow vermoord twee mensen om zelf te overleven en een keer om Laura Gray te redden. Hij zegt nog een derde persoon te hebben vermoord, dat blijkt zijn goede ik te zijn.
Vind ik het een goede film? Niet echt. Teveel wendingen die ik niet begreep. Het voegt ook niet veel toe aan de eerdere films van The Hunger Games.
Een soort begin van de slapstick? De film zou opgebouwd zijn uit foto's?
Een soort eerste aflevering van Lassie. Met goede getrainde hond in een best aardig verhaaltje. De baby horen we gelukkig niet huilen.
Hoe het individu verstrikt raakt door het regime in Iran. De man regeert, de man voert de misdaden uit, de vrouw wordt onderdrukt en krijgt de schuld. God en zijn wetten veranderen niet. Lange speelfilm.
De film nog niet gezien, maar je laatste opmerking hoeft toch niet?
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series