M

Reacties


Movielover heeft 1956 reactie(s) geplaatst.

7 • 7 maanden geleden

Deze film heeft me niet helemaal kunnen overtuigen.

7 • 7 maanden geleden

Flodder komt nog steeds in andere beelden terug. Onlangs nog met een persiflage van het huidige kabinet. Geniaal!
https://youtu.be/v-JGfKkRA9A?si=CRwGGbKU93VC9TIK

7 • 7 maanden geleden

Een redelijk goed te volgen verhaal. Vrouw wordt onder valse voorwendselen gelokt en komt in een bordeel terecht met uitzicht op een toren (Big Ben?). Het lukt haar om een brief met een noodkreet het bordeel uit de smokkelen. Haar geliefde verkoopt zijn huisraad voor voldoende geld en gaat naar Londen op zoek naar haar. Gek genoeg is de toren niet de reden waarom hij daar vind en kan bevrijden. Al bij al toch veel ongeloofwaardige momenten. Halverwege een mooi barok beeld van vrolijke mannen met vrouwen van lichte zeden, al blijft alles zeer netjes.
De camera heeft steeds een vast punt, waarbij de acteurs dus in en en uit het beeld moeten lopen om wat actie te ensceneren. Er is een moment dat de camera meedraait. In alle scènes blijven de acteurs op afstand, geen close-ups, behalve in de een na laatste scène op de boot wordt de afstand wat verkleint. De achtervolgingsscene met de auto achter de koets aan, zit goed in elkaar.

Bij FV staan er 3 films van August Blom maar hij heeft er meer gemaakt. Deze film is zijn eerste. August Blom begon in 1893 als acteur te werken. Van 1907 tot 1910 was hij verbonden aan het Volkstheater in Kopenhagen. Vanaf 1909 was hij werkzaam bij de filmmaatschappij Nordisk Film. Zijn regiedebuut maakte hij in 1910. Als belangrijkste productie van Blom geldt de dramafilm Atlantis (1913) naar de gelijknamige novelle van de Duitse auteur Gerhart Hauptmann. In de jaren '20 verliet hij Nordisk Film. Hij opende toen de bioscoop Strandteatret in Kopenhagen. Van 1934 tot aan zijn dood leidde hij de bioscoop Kinopalæet.

6 • 7 maanden geleden

Drank maakt meer kapot dan je lief is. Een jaloerse vrouw helpt daarbij flink mee.
Naar een verhaal van Emile Zola?

6 • 7 maanden geleden

Deze film in flarden bekeken. Niet het geduld om naar een lange stomme film te kijken.

7 • 7 maanden geleden

In deze film zijn vrouwen goede ruiters en vangen met succes de schurk. Deze schurk krijgt aan het einde wel ruimte om heroĂŻsch te sterven. De camera filmt vanuit een vast standpunt,waardoor acteurs 'gedwongen' zijn om het beeld in en uit te lopen.
Er is één scène waarbij deze iets meeschuift (vrouw redt met lasso man bij rots). Het gefilmde buitenlandschap wisselt sterk, de ene keer platteland, de andere keer een rotspartij bij een ravijn, dan weer heuvelachtig bij een rivier. In ieder geval is de hand van een vrouw als regisseur merkbaar: vrouwen hebben sterke rol, zijn geen doetjes.ze laten zich niet overtroeven.

7 • 7 maanden geleden

Dit is een deel van een film uit de oude doos die ik meteen nog een keer wilde zien.

6 • 7 maanden geleden

De mug heeft een hoedje op. Mug is dus een man, terwijl het vrouwtjes zijn die steken. Filmpje is op momenten grappig, maar ook langdradig. De mug prikt diep en tankt zich vol, is te gulzig.

5 • 7 maanden geleden

Van alle kanten een raar filmpje. Niet spannend.

6 • 7 maanden geleden

Animatie met oprekbare poppetjes.

4 • 7 maanden geleden

Handtastelijke etter, die gelukkig flink veel lik op stuk krijgt.

7 • 7 maanden geleden

Je zou toch zeggen dat dit de 1e oorlogsfilm is, waarbij ook nog eens een 'drone' wordt ingezet. Film is combinatie van decor, animatie en echte scenes.

Apart verhaal, volgens mij vooral bedoeld om de mogelijkheden met film te onderzoeken.

7 • 7 maanden geleden

Een onaantrekkelijk (verkleed) varken met dikke buik blijkt toch aardig te kunnen dansen. De close-up aan het eind van het varkenshoofd met bewegende tong, rollende ogen en opspringende oren is erg leuk.
Gefilmd vanuit één camerapositie in een circusachtig decor.

6 • 7 maanden geleden

Mannen van de zwarte hand beramen een ontvoering van een slagersdochter. Ze pakken het niet al te professioneel aan en kijken ook diep in het glaasje. Het duurt niet lang of ze worden gepakt en de dochter bevrijdt. Opvallend detail is dat de ontvoering op klaarlichte dag is en via een paardenkoets plaatsvind. Veel andere koetsen op straat, maar nog geen auto te bekennen. De decors binnen zijn amateuristisch. De acteurs blijven op afstand, geen close-up beelden.
Goede kwaliteit van de film, de inhoud is meer een ontvoeringsklucht.
https://youtu.be/AzyuKxrHGoM?si=0iT9DVwR6A_1gzHh

8 • 7 maanden geleden

De film - geschreven en geregisseerd door Pedro Aldomovar - gaat volgens hem over onder meer de 'moeilijkheid om werk en leven gescheiden te houden' en hoe 'film het verleden in beweging brengt en het naar het heden overhevelt.

9 • 7 maanden geleden

De 1e aflevering gezien. Een goed filmpje over Dicktator Schoof. De rest hou ik nog even in.

6 • 7 maanden geleden

Op you tube is een versie te zien waarbij teksten en postcards de overbrugging vormen tussen de overgeleverde en gerestaureerde stukken van de film. Aan het einde zijn beelden te zien van de arrestatie van Ned Kelly die niet of nauwelijks te zien is door te grote beschadiging van het filmmateriaal. Onbedoelde kunst.

6 • 7 maanden geleden

Een agent wil een auto met 2 peronen stoppen, maar wordt geschept en vervolgens overreden. Dit overlevende zet de agent de achtervolging in. Tot zover een slapstick. De auto met bestuurder rijden rechtop verder over een gevel het luchtruim in. Dit wordt verbeeld via animatie. De maan en Saturnus worden aangestipt (Méliès had al eerder een bezoek aan de maan en zelfs de zon op film gezet). Vervolgens ploft de auto op de aarde en veranderd weer in een echte auto. En om de politie te misleiden eventjes in een rijtuig met paard. Al bij al wordt er lekker geëxperimenteerd, maar omdat nu SF te noemen, gaat wel heel ver. Toch vooral een slapstick.
https://youtu.be/n5b2funOnM4?si=fOQFlaBl7zPbPJGm

Hier geen beelden van gevonden.

7 • 7 maanden geleden

K.L. Dickson had een paar eerder al een filmexperiment met dans gedaan.
In voortiteling wordt gecorrigeerd op de datum: niet in 1895 maar in 1897.
https://youtu.be/3hqzv6gTyjI?si=CfXti85QdT7hOdR3
Nog even verder gekeken: Dickson heeft tussen 1894 en 1897 meerdere opnames gemaakt en geoefend met inkleuring.https://youtu.be/NPg3AUzSlkI?si=2V3MVLNaG_SLQ-Zd

7 maanden geleden

Ik kan geen beelden vinden.

Ik kan geen beelden vinden.

6 • 7 maanden geleden

Korte filmpje met enige gevoel voor theater. Ritmisch slaan met een tussenstop voor wat alcohol.

6 • 7 maanden geleden

Goede vingeroefening