SJoKoReeP heeft 2023 reactie(s) geplaatst.
Ik vond deze wat oudere horror/griezelfilm erg sfeervol en creepy. Niet helemaal de sfeer die ik het liefste heb, maar toch goede spooky beelden en kleuren. Hij had een beetje horror en een aardige snuif donkere sprookjesachtigheid.
Er zat een best goede sfeerverhogende soundtrack onder, met passende muziek en geluidseffecten.
Een ietsje ander verhaal dan gebruikelijk, al was het ook weer niet heel bijzonder. Het einde kwam mij wat onbestemd over, en het geheel van het verhaal zelf werd daardoor voor mij ook iets minder. Gelukkig maakte de reeds genoemde sfeer en beelden veel goed, al waren ook daar wat echt zwakkere stukken in. Het stuk achtervolging vond ik bijvoorbeeld niet zo boeiend.
Deze film springt er naar mijn idee wel een beetje uit, voor de tijd waarin ie gemaakt is.
Ik moet wel een stukje naar boven afronden om aan een ruim voldoende te komen, maar een gewone voldoende is te weinig.
Duidelijk een laag budget sci-fi horrorfilm, met goedkope, maar wat mij betreft ook leuke, best originele en vooral ook wat lekker gore, special effects.
Het verhaal is niet super origineel, maar zeker goed genoeg, en soms best wel raar en creepy. Af en toe wel ietsje verwarrend gemonteerd, maar toch goed te volgen.
De muziek klinkt ook goedkoop, maar vond ik best aardig gedaan. De sfeer was niet in de hele film even goed, maar had zijn momenten, vooral in het begin en aan het einde.
Helaas ontbreekt het in het middengedeelte een beetje aan vaart, en/of spanning. Maar toch, al met al: zo mag ik low budget b-films graag zien. 😀
Nét niet genoeg om omhoog af te ronden naar een ruim voldoende (een 6,4 dus).
Het begin van deze, op de serie die gebaseerd was op oude strips gebaseerde film, vond ik leuk, maar daarna zakte het best wel in. Het verhaal werd wat suf en opgerekt. Een beetje meer vaart zou de zaak goed hebben gedaan. En dat is eigenlijk mijn voornaamste commentaar, verder heb ik niet veel te zeggen. Dit had in een wat langere aflevering van de serie gekund.
De stijl is wat je van een Tales From The Crypt film zou verwachten, met de crypto keeper en zijn flauwe grappen. Wat meer blote borsten en billen dan gebruikelijk.
Aardig, maar ook een beetje saai en gedateerd. Vaak houd ik wel van dat laatste, maar hier vond ik het geheel gewoon wat ondermaats.
Een kleine bijna voldoende.
Veel nadruk op het beklemmende drama, in deze wat rauwe western met een redelijk origineel verhaal. Al zitten er wel wat bekende thema's in, het loopt niet helemaal het meest betreden pad.
Goede sfeer, muziek en best wat fraaie beelden. Helaas is het verhaal, zoals chiel1971 hierboven ook al meldt, uiteindelijk toch wat aan de simpele kant gebleven, maar de uitvoering was prima.
Iets meer dan voldoende.
Goede tip! Dank je! 🙂
Ik had wel iets gevonden over framerates, maar er werden zoveel framerates genoemd (oa de standaard voor streaming en bijvoorbeeld YouTube, die 30 fps zou zijn), dat ik de weg kwijtraakte.
Maar met dit sommetje komt het wel goed uit:
88(minuten)×60(seconden per minuut)×24(frames per seconden)=126720(frames)
126720(frames):25(frames per seconde):60(seconden per minuut)=84,48 minuten Vrijwel gelijk aan de speeltijd op YouTube.
Tja, ik kan de bevindingen van jotofilm alleen maar bevestigen, en toevoegen dat ik de kleuren en beeldkwaliteit ook erg lelijk vond. Te koud, kaal en kil. Veel te hel belicht en te weinig contrast. Echt zo'n lelijke ouderwetse tv kwaliteit. Ook daardoor deed de sfeer vlak en goedkoop aan.
Ik weet niet of dit een gekuiste versie was (zou me niets verbazen, maar ik kan er niets over vinden), maar er was geen bloot, en nauwelijks gore. Wel wat suggestie van nogal akelige verminkingspraktijken, maar de beelden daarvan ontbraken.
De muziek in de soundtrack was het enige wat wél behoorlijk goed was aan deze film, vond ik. De laatste pakweg twintig minuten waren trouwens ook nog best aardig gedaan, met wat dreigende, spannende scènes en zo.
Ik kom uiteindelijk ook op een bijna voldoende uit, maar moet daarvoor wel maximaal omhoog afronden.
Goed punt!
Is heel kort in mijn gedachten geweest, maar ik weet niet hoe ik dat verschil uit zou kunnen rekenen.
Zat er expliciete gore in, die je niet zou verwachten bij een gekuiste versie?
YouTube geeft wel aan dat de inhoud niet geschikt is voor ieder publiek, en vraagt of ik door wil gaan. Dat is wel een goed teken. 😅
Seizoen één van deze nieuw Batman serie beviel me redelijk. Het is qua verhaal en personages allemaal wat simpel en gericht op vrij jeugdige kijkers, maar niet al te kinderachtig.
Goede wat donkere sfeer, fijne kleurtoon, en de animatie stijl is ook best goed. Hier en daar wel eens een tikje te gelikt voor mijn smaak, maar gelukkig niet echt zo storend.
Het leek er soms op of veel elementen van het standaard Batman verhaal hier in hele kleine stapjes opnieuw verteld (gaan) worden, maar dan op een wat andere manier (opgerekt?).
Wat ik ook leuk vond was dat er wat bovennatuurlijke horror achtige elementen in zaten. Misschien eigenlijk helemaal niet zo raar, maar ik had het niet verwacht.
Ach, het stelt allemaal niet veel voor, maar het lijkt lekker weg als je even niets wilt zien waar je enige moeite voor hoeft te doen of gevoelens bij hoeft te hebben.. 😅
Nog niet helemaal gezien, maar genoeg om hier een waarschuwing te plaatsen: deze film, in ongekuiste vorm, bevat zeer grafisch, uiterst vrouwonvriendelijk extreem geweld.
Dan weet je dat vast..
Ik heb 'm nog niet gezien, dus echt recht van spreken heb ik nog niet, maar die merkwaardige plottwists en slechte nasynchronisatie verwacht ik eigenlijk wel een beetje in dit genre uit die tijd.. 😅
Grappig trouwens, hoe de synopsis hierboven eigenlijk heel bondig precies de kern van het gros van deze soort films omschrijft! (Op IMDb staat overigens iets heel anders.. 🤔)
Ik heb 'm toch op mijn kijk lijstje gezet. Eens zien of ie nog op YouTube te vinden is..
(Even later:) Hmm, het eerste dat me opvalt is dat de versies op YouTube die ik tot nu toe vind allemaal rond de 1:25 uur zijn, terwijl hier en op IMDb 1:28 aangegeven staat. Ik vermoed dat het dan gekruisde versies zullen zijn, en zoek later een andere bron.
Oh, het is misschien aardig om te vermelden dat deze versie van het waargebeurde verhaal, als de meest historisch accurate versie wordt beschouwd.
Het zou kunnen dat men door het meenemen van diverse historische elementen, niet echt is toegekomen aan het goed weergeven van de tijd, de harde omstandigheden tijdens zo'n zeereis, de gevolgen daarvan op de gemoederen en de noodzaak voor strakke handhaving van regels en dergelijke. Door daar meer van mee te geven, denk ik dat er meer diepte zou kunnen zijn meegegeven aan de belangrijke figuren in het verhaal, waardoor de film beduidend meer impact zou hebben gehad.
Maar ja, ik ben natuurlijk geen expert en zit hier met mijn mobieltje in de hand een beetje te speculeren, dus of dat echt hout snijdt.. 😅
Prachtig vormgegeven historisch/avonturen drama. Goed gespeeld en gefilmd.
Helaas vond ik het soms moeilijk me echt te identificeren met een aantal belangrijke karakters in het verhaal, daar waar dat naar mijn idee wel belangrijk was. Ik denk niet dat dat aan de acteurs lag, die speelden uitstekend, maar eerder aan het script en/of de montage. Of misschien was de speelduur toch nog net te kort om het echt goed te doen?
Wat het ook was, het maakte de film af en toe niet zo boeiend, wat saai zelfs. Gelukkig maar op een paar plekken, maar genoeg om halverwege wat afbraak te hebben gedaan aan het geheel.
Ik moest een aantal keer goed nadenken over de situatie, de tijden, en gevolgen van verschillende zaken, om weer geïnvesteerd te raken in het verhaal, zonder dat de film zelf daar echt aanleiding toe gaf, anders dan mijn belangstelling een beetje kwijtraken.
Ik heb absoluut niets tegen zelf nadenken, integendeel(!), maar vind wel dat een film daartoe moet aanzetten, niet dat het gebeurt uit verlies van interesse.
Gelukkig had het latere gedeelte niet zo'n last van dit euvel.
Dat gezegd, wil ik terugkomen op mijn eerste zinnen: het was echt mooi vormgegeven, goed gespeeld en gefilmd. De montage was op zich ook goed, net als het verhaal op zichzelf. Er was een mooie, passende soundtrack, en als ls je nagaat hoe oud de film is, was daar weinig van te merken.
Ondanks het genoemde gebrek een fijne kijk, maar het blijft daardoor wel bij een ruim voldoende, waar het naar mijn idee groots had kunnen zijn.
Best een aardig misdaad/politie drama. Naar mijn idee wat te weinig actie om het echt een actiefilm te noemen, maar er zat wel een aardige portie in. Niet bijzonder of origineel, maar wel gewoon prima.
Ik vond Rourke echter niet zo geschikt voor deze rol, hij keek er vrijwel constant te olijk en blij voor uit zijn ogen. Gelukkig deed het niet al te veel aan de film af, maar een en ander kwam hierdoor wel wat minder aan. Er zijn hele geschikte rollen voor hem geweest in zijn carrière, maar hier kon ik hem niet serieus genoeg nemen.
Ik vond ook dat de achtergronden van het verhaal en Stanley's motivatie eigenlijk niet goed uit de verf komen. Waarom doet hij wat hij doet, wat drijft hem? Ik vond echt dat dat te veel ontbrak.
Er zaten wat rare sprongen in het, anderszins prima, verhaal. Niets al te raars, maar genoeg om mij te doen vermoeden dat dit een boekverfilming is, waarbij gewoon niet alles in die 2 uur en 14 minuten gepropt kon worden.
Desondanks een goed uitgevoerde en onderhoudende film, die ik ondanks die lengte, nergens saai vond. Prima sfeer, mooie decors en locaties, goede muziek, en voor een film uit die tijd niet erg gedateerd aandoend.
Ruim voldoende.
Oh, spoilers in de trailer van deze remake? Of alleen als je de hele film bekijkt, terwijl je het origineel ook nog wilt zien?
Het is eigenlijk te lang geleden dat ik het origineel zag om het te kunnen beoordelen bij het zien van de trailer.
Zelf was ik bij de eerste trouwens blij dat ik geen trailers of wat dan ook gezien had! Maakte het deste verrassender. 🙂
Vond je hem wel de moeite waard, of interessant als je het origineel al wel hebt gezien? Bijvoorbeeld ter vergelijking?
Of inderdaad vooral met een bak geld helemaal de nek omgedraaid?
Best een leuk fantasy mystery sprookje, maar ergens tegen het midden verloor het toch wel een beetje zijn kracht.
Er waren al eerder wat tekenen van, maar dan wordt het nog meer voelbaar als een soort knulligheid en onnozelheid. Niet per se meteen het verhaal, al is dat daar ook wat vatbaar voor -met alle lieve, dromerige sprookjesheid- en gebeurt dat ook wel een beetje, maar vooral de manier waarom het gebracht wordt.
Jammer, want een echt mooi (uitgevoerd), lief sprookje kan mij vaak best wel echt bekoren.
Toch krijgt dit van mij nog net op het randje genoeg punten om omhoog af te ronden naar een ruim voldoende.
Ik vond 'm tof, deze wat donkere fantasy mystery griezelfilm. Niet super, maar wel tof.
De griezelfilm is wat mij betreft een volwaardig subgenre van de horrorfilm. Misschien niet wat sommigen verwachten als ze "horrorfilm" horen, maar het gaat nog steeds om horror, met andere woorden: verschrikking.
Hoe dan ook, het waren voor mij het verhaal en de presentatie die me lekker meenamen. Belichting, spel, lokaties, muziek en geluidseffecten werkte allemaal mee een lekkere, donkere, mysterieuze sfeer op te wekken.
Het was jammer dat de uitleg-scènes niet nog wat beter geïntegreerd waren. Ik vind dat soms storend, maar begrijp dat het af en toe ook gewoon nodig is om het verhaal helemaal te vertellen. Hier was het net niet over het randje waar het vervelend begin te worden, maar helemaal lekker zat het me duidelijk ook niet.
Super origineel was het niet, maar zeker ook niet net als alle andere. De film liet me met een tof, misschien zelfs fijn(?), gevoel van mysterie achter.
Dikke ruim voldoende, op het randje van verder omhoog afronden.
Niet van de bovenste plank, maar dit is best een oke supernatural (milde) horror fantasy serie met een snuifje detective noir smaak.
De meeste verhalen zijn variaties op vrij bekende thema's. Veelal met wezens als weerwolven, vampiers en dergelijke, gemixt met veel magie. Wel met een wat eigen input, soms zelfs redelijk origineel, maar niet echt heel fantasierijk of bijzonder, en zonder echte scherpe randjes.
Vrijwel alle afleveringen zijn afzonderlijke verhalen die los bekeken zouden kunnen worden. Er is maar een dunne overspannende verhaalboog, die maar in twee of drie afleveringen echt aan bod komt.
Ondanks gecancelled te zijn is de serie prima afgerond (zonder rare kunstgrepen).
Ik moest maximaal naar boven afronden om aan de ruim voldoende te komen, maar de serie heeft zo zijn momenten.
Blijkt dat ik deze al gezien had. Best goed gedaan, als je van langzame, redelijk subtiele opbouw houdt. Het verhaal was, hoewel prima neergezet, verder niet heel bijzonder en opgebouwd uit vooral vrij standaard elementen.
Een straight horror film was het inderdaad niet, maar van mij mag ie het label wel dragen als subgenre. Maar dan wel helemaal zonder splatter of gore.
Voor wie houd van wat subtielere 'spooky' sci-fi films, inderdaad.
Vlakke ruim voldoende.
Geinige misdaad komedie, zonder veel actie, maar met snelle, scherpe dialogen. Niet zo scherp als die van Tarantino, maar best leuk. Een soort van Guy Ritchie (ultra) light, en het blijft ook allemaal erg lichtjes. Met Travolta in zo'n rol die hem als gegoten zit.
In het begin was het even goed opletten, want de zaak ging redelijk snel van start. Er zijn geen hahaha grappen, maar het is meer het geheel van het verhaal dat koddig van toon is.
Verder niet heel bijzonder, maar zeker vermakelijk. Ruim voldoende.
Duidelijk een laag budget voor deze film, maar ze zijn er redelijk creatief mee omgegaan. Dat wil zeggen ik vond een paar van de visuele vondsten wel aardig.
Hier en daar was het wat warrig, er zaten een paar rare sprongen in het verhaal die pas wat later op hun plek vielen (een paar ook niet), en een paar details leken niet te kloppen (of snapte ik gewoon niet?). Het verhaal leek redelijk eenvoudig, en juist daarom waren er wat dingen die niet echt schenen te passen.
Met name vanwege dat laatste en omdat ik de hoofdpersonage soms wat irritant vond, blijft het bij een bijna voldoende. Je kunt deze gerust overslaan zonder het idee te hoeven hebben dat je wat gemist hebt.
"I am going to help you." (starting by not calling 911 😅)
Nogal domme, simpele en vooral clichematige puber 'horror' film. Niets nieuws, maar alles uitgemelkte Amerikaanse puberblup op zijn goedkoopst en tackiest.
Als je wat standaard Amerikaanse highschool horror movies
met heksen thema
hebt gezien, dan zul je deze waarschijnlijk ook al gezien hebben, in een betere vorm.
Erg vaag einde ook.. 🙄
Onvoldoende.
Mooie, simpele, en vooral ook lieve zwart wit film over geloof hoop en kiefde en zo. Ik heb weinig met georganizeerde of ongeorganiseerde religie, maar vond deze wel ontroerend en lief, in al zijn eenvoud.
Sidney Poitier was een van de weinige echte filmsterren met een donkere huid. In die tijd was dat nog echt iets bijzonders. Hij paste erg goed in deze film vond ik.
De rol van religie en geloof was hier sterk, maar niet op de gebruikelijke of een dwingende manier. Het was ook fijn dat niet alles uitgesproken werd, en dat er ook aan het einde nog een en ander open gelaten was waar je zelf zo je gedachten bij kunt hebben.
Ruim voldoende. Voor mij in ieder geval. Ik kan me ook voorstellen dat sommige mensen de film misschien saai zullen vinden.
Ah ja, in deze film kan ik de charme van Woody's werk wel herkennen. Het is niet zo mijn smaak, maar toch vond ik dit wel aardig om te zien.
De combinatie menselijkheid, gestuntel met gevoelens en onzekerheid, met veel gepraat, wat grappen, grappige situaties, en een achterliggende mededogende en wat melancholische sfeer, doet wel wat. En Woody heeft daarin zijn heel eigen stijl en sfeer.
Ik vond deze ongeveer even goed als het origineel The Taking of Pelham One Two Three (1974) Misschien nét een tikje beter. Deze nieuwe versie had wat meer spanning, een wat gecompliceerder verhaal en wat extra verhaallijnen. Maar het origineel had meer sfeer, vond ik.
Toch zou ik voor de meeste mensen die geen speciale voorkeur voor seventies sfeer hebben, deze versie aanraden vanwege de hierboven genoemde extra elementen.
Travolta is lekker op dreef, en ook Washington zit er lekker in en doet waar ie goed in is.
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV+ HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series