EveroN heeft 84 reactie(s) geplaatst.
Wat is dit een heerlijk werkje. Toegeven de meningen over "Men" zijn op het net sterk verdeeld. Mijn vermoeden gaat uit dat dit met de laatste 20 min. heeft te maken. Het moet wel je ding zijn. Hoewel de film vrij normaal van start gaat, neemt het surrealisme, naarmate het verhaal vordert een prominente plaats in. Het geheel wordt netjes in balance gehouden door een uitstekende regie, een onheilspellende score, de sterke performance van de nooit teleurstellende Jessie Buckley en de meervoudige prestatie(s) van Rory Kinnear.
Graag meer van dit. Een dikke 8+
Bijzonder dat dit true crime drama in een tijdsbestek van nog geen jaar voor de 2de keer wordt verfilmd tot een miniserie. Streamingdienst Hulu kwam al 2022 met het gemiddeld ontvangen Candy. Het laatste lag niet aan het tijdsbeeld of aan de cast, deze waren spot-on. Het lag meer aan het houterige scenario en het geheel deed wat afstandelijk aan dankzij de regie en editing. Wat HBO Max in korte tijd heeft doen besluiten om dit nogmaals over te doen, daar heb ik mij niet in verdiep, maar vind het ondoordacht nu Candy bij vele nog vers in mijn geheugen ligt. Misschien zat het geheel al in de pijplijn en was er geen weg terug.
Voor mij zelf heb ik een uitzondering gemaakt en heb ik de teaser bekeken, daar ik al bekend was met verhaal en de serie. Deze heeft veel overeenkomsten en een aantal scenes lijken wel direct te zijn overgenomen. Verwonderlijk is dit natuurlijk niet, want het gaat tenslotte om vaststaande feiten.
Mocht je Candy bij de release van Love & Death nog niet hebben gezien, heb je in elk geval de keus welke je het eerst gaat bekijken. Love & Death staat alvast in mijn watchlist, maar de verassing is er wel een beetje af.
Moviemeter was voor een aantal jaren terug nog een goede site (Ben daar lid sinds 2007), maar er is teveel veranderd. Het is niet meer dat wat het ooit was. Je kon het destijds vergelijken als FV nu; Rustig, overzichtelijk, het persoonlijke tintje, verbeteringen die ertoe deden. De site komt de laatste jaren chaotisch over. De veranderingen die ze doorvoeren komen niet altijd ten goede. Veel nieuws waar je niets aan hebt. (het lijkt zo nu en dan wel een roddelblad). En dan heb je ook nog die eindeloze discussies van gebruikers onderling, die de mening van een ander niet kunnen accepteren of waarderen. Nu heb ik daar zelf geen last van gehad, maar het is fijn om reacties van een ander te lezen wat ze van een desbetreffende film vinden zonder dat een iemand zich verheven voelt om dat weer met de grond gelijk te maken. En dat gaat dan over en weer, Gaaaaap 🥱 Dat zie je veel op Moviemeter. Wat me hier op FV opvalt, is dat de beheerders oprecht betrokken zijn met wat er op hun site speelt, maar ook de interesse en de inbreng van hun gebruikers wordt hier gewaardeerd. Dit alles heeft mij doen besluiten om de overstap naar FV te maken .
Van harte gefeliciteerd met jullie 15 jarig jubileum. 🎉🍾🥳. De site waar elke film en serie liefhebber zich betrokken voelt. Ga zo door.👍
Hoi Sjoko,
Gelukkig had ik synopsis gelezen nadat ik de film had gezien, maar het viel mij gewoon op. Er word niet veel weg gegeven, maar dat kleine beetje kan soms net teveel zijn. Ik ben op de hoogte dat ik een synopsis hier en daar kan aanpassen als dat nodig mocht zijn, maar het kan natuurlijk geen kwaad om me hier aan helpen te herinneren😉.
In de toekomst probeer ik hier wat meer aandacht aan te geven, maar momenteel ben ik nog wel ff bezig met mijn kijkgeschiedenis van Moviemeter over te zetten naar Filmvandaag. Wel heb ik al verschillende toevoegingen gedaan (altijd leuk om de database aan te vullen👍)
Nogmaals dank voor je advies.
Groetjes, EveroN 👋
Synopsis hierboven geeft net teveel weg. Het beste kun je deze bekijken zonder al teveel informatie, maar dat geld doorgaans voor alle films (althans, dat is mijn mening). Nu zal je van Gutland niet snel een trailer tegen komen, of je moet erna opzoek zijn. In de basis is verhaal is vrij simpel. Het wordt nogal sober en somber in een niet al te hoog tempo gebracht, maar het heeft ook iets eigenaardigs. Vooral het laatste is voor rekening van de dorpelingen en het geheim wat ze met zich meedragen, wat tevens voor mij de meest interessante ontwikkeling is van de twee verhaallijnen waarin de hoofdpersoon Jens (Frederick Lau) in verstrikt raakt. Voor mij krijgt dit relatief onbekende filmhuis werkje een dikke 7+
Lekker to the point, we gaan hem binnenkort eens bekijken.
Haha, beetje kort door de bocht, maar daar komt het in grove lijnen wel op neer, maar dat is met elke film als je een opsomming gaat maken. Met alleen de ingrediënten heb je nog geen gerecht. Bij de rol van de media kun je idd wat vraagtekens plaatsen.
In het verleden een keer gezien, maar was en ben totaal niet gecharmeerd van Whoopi Goldberg als comédienne. Probeerde dit genre met haar altijd te vermijden. Vind haar in het drama genre pas echt tot haar rechtkomen. Neem "The Color Purple", wat zet ze daar een schitterende vertolking neer.
Gaaaap, wat een matige film met een dito cast waar ik op geen enkel moment kon meeleven. Dit filmgenre moet je met gevoel kunnen brengen. Netflix lijkt hier gekozen te hebben voor een zoetsappig a la Hallmark productie, met een Rob lowe, die tracht hier en daar grappig, cynisch en cool te zijn. Moet eerlijk zijn; ik verwachte/hoopte op een soort van " Hachi: A Dog's Tale " , maar kwam bedrogen uit. Dankzij de hond nog een 4*
De film haalt nergens het niveau van de gelijknamige serie uit de jaren '70. Het hoofdpersonage wordt hier vertolkt door Gene Edwards, die in de toenmalige serie de stunt double van Dan Haggerty was, en daar gaat het dan ook grotendeels fout.
1st seizoen was bij vlagen wel aardig, het was weer eens wat anders; maar 11 seizoenen, kom op ?!!! Een 6* voor S1
Aardig, en niet meer dan dat. Deze kan niet tippen aan het origineel. De toegevoegde waarde van die k#t pup is mij een raadsel.
De Duitse tegenhanger van de "The Love Boat" maar dan zonder humor. Degelijk, maar saai. Het enige in het oog springende waren de locaties, wat ik mij kan herinneren, maar dan gaan we 40 jaar terug in de tijd. Verwonderlijk dat deze serie anno 2023 nog altijd wordt geproduceerd . Er zal bij onze oosterburen wel een markt voor zijn.
Wist niet dat deze serie nog geproduceerd werd. Heb deze voornamelijk in de jaren 70 en 80 gekeken, samen met Tatort, en natuurlijk der Kaiser van de Duitse krimi, Derrick.
Niet zo sterk als het origineel, maar nog altijd een overtuigende remake; en dat kunnen we doorgaans niet beweren. Een dikke 8*
Heerlijke serie die ik het beste kan omschrijven als een cocktail van One Flew over the Cuckoo Nest, Shutter Island, the Shining en een vleugje Hitchcock. De cast en cinematography is om te smullen. Het tijdsbeeld is spot on. Het ademt de jaren 40. Dit alles wordt prachtig begeleid door een al dan niet geleende score('s). De verhaallijnen zijn goed te noemen. Zo nu en dan voorspelbaar maar alle ingrediënten voor deze (thriller, drama, mysterie) zijn aanwezig, zodat mag de pret niet drukken.
De bijwijlen dreigende en onheilspellende score die hier wordt toegepast komen uit de Thrillers Cape Fear (1962 en 1991). Het origineel werd geschreven door Bernard Herrman en werd later wat aangepast door Elmer Bernstein voor de versie uit 1991 die hier deels te horen is. Long story short; het past perfect bij het tijdsbeeld van Ratched.
(Columbo) Die indruk kreeg ik dus ook.
Heb dit toch altijd zo slecht gevonden. Wat een amateurisme, maar het was verplichte kost. Daar zat je dan met hele gezin naar te kijken.
Het 1st echte kinderprogramma met de grootste kindervriend allertijden, Edwin Rutten.
Wie kent ze niet "De familie Knots" (mits je de 50 gepasseerd bent) en hun uitspraken. Een kloddertje roze hier....., hands up!!!, ouwe zemelaar, Speledingetjes, en zo waren er nog wel een aantal.
Had het niet beter kunnen verwoorden.
Tjonge, wat vond ik deze in mijn jeugd rete-spannend. Het mysterie dat zich beetje bij beetje ontrafelt.
Je haalt me de woorden uit de mond. Jeugdsentiment !
Tot ruim 90 min. is er niets mis met dit misdaad/mysterie (van horror is geen sprake). De setting is grauw, de sfeer is kil te noemen; dit geeft een meerwaarde aan het ijzig ontvouwende mysterie. De knalrode main title staat in hoog contrast met het op de achtergrond ijskoude riviertje en zijn sneeuw bedekte oevers. De toon is gezet, ik ging er lekker voor zitten. En ik bleef lekker zitten tot de 90st min. Maar dan; die belachelijke theatrale ontknoping waarvan je weet, dit kan onmogelijk het einde zijn. We hebben nog ruim 40 min. te gaan. Jammer genoeg wordt de resterende tijd een opsomming van flashbacks om te verhelderen hoe de vork in de steel zit. Waarom, en waarom zo gedetailleerd ? Hadden ze de resterende tijd niet beter kunnen benutten om dit mysterie verder/beter uit te werken? Mijn inziens had je een dijk van een film kunnen neerzetten. Een 7* voor de 1st 90 Minuten. Deze zijn zeker goed te noemen.
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series