MKVII heeft 457 reactie(s) geplaatst.
Mooie film over hoe levensfilosofie glans kan geven aan het eindig bestaan op aarde. Zonder bovennatuurlijke noodgrepen anders omgaan met de alledaagse werkelijkheid en machtsverhoudingen is het onderwerp van deze film, die overigens ook gewoon als drama kan worden gekeken. De film laat aan de kijker of poëzie de moeite van het sterven waard is.
Schitterende film met epische beelden en muziek in Bijbelse tijden. Plot voert je mee langs alle hoogtepunten die de Romeins-Israëlische cultuur destijds te bieden had. Klein bijrolletje voor Jezus die ook voorbij komt. Films als deze worden tegenwoordig niet meer gemaakt.
Spannende ruimte thriller die nu eens waargebeurd is. Zeer natuurgetrouw in beeld gebracht, op een manier die maakt dat je bijna ter plekke aanwezig bent. Het verhaal is meeslepend en het bekende einde toch verrassend.
Prima film die door vertelstructuur bijzonder is gemaakt en door de cast memorabel. Zonder beide elementen is het plot op een bierviltje samen te vatten. Maar dat geldt natuurlijk voor meer films - in het bijzonder voor die van Nolan - en daarom is film kijken bijna net zo bevredigend als literatuur.
Subtiele en poëtische film over relaties en mode in de stijve jaren 50 van de vorige eeuw. Day-Lewis kan alles spelen ook een in zichzelf gekeerd introvert karakter.
Grimmige film over giftige mannen en de erecodes waarnaar ze leven. Slot in dat opzicht even verrassend als intelligent. Niet echt Fawlty Towers maar her en der wel een grimlach.
Klopt, er kwam geen einde aan, terwijl het plot best voorspelbaar was in 2024-ogen. Maar ja, echte liefhebbers hier en leuk dat er nog iemand anders de film heeft gezien en gerecenseerd.
Stemmige thriller met schitterend camerawerk van Deakins. Lekker somber over de menselijke natuur met een paar plotwendingen die de film spannend maken. Heel realistisch is het verhaal niet maar het kijkt makkelijk weg en na afloop valt er iets te bespreken.
Barokke film met giechelende componist die dwars wordt gezeten door collega met minder muzikale gaven. Ambitieuze productie zet tijd goed neer en acteerspel is goed genoeg om deze film memorabel te maken. Plot moet niet al te serieus worden genomen. Film biedt goede introductie in Mozarts oeuvre.
Deze film is prima te bekijken als expressionistisch kunstwerk. Voor vermaak, kijk vooral films die niet ouder dan je grootouders zijn. In 1920 zonder twijfel een van de beste films ooit, maar helemaal aan het begin van de filmgeschiedenis lag de lat nog niet zo hoog. 104 jaar later zijn we verwend met veel betere films en je moet wel een echte liefhebber zijn om dit soort oerproducties te bekijken en van een recensie te voorzien.
Geslaagde documentaires vind ik altijd interessanter dan films, al was het maar omdat de werkelijkheid me meer boeit dan de bedenksels van een ander. Romantic Road is in dat opzicht gewoon leuk en onderhoudend. Een excentriek echtpaar reist langs de hippie trail naar het Oosten in een oldtimer. De avonturen onder weg houden de vaart erin en zowel hoogte- als dieptepunten komen voorbij. Aanrader!
Geen liefhebber van Amerikaans patriotisme, waarin deze film grossiert. Verhaal is over de top en karakters en hun acties ongeloofwaardig. Kijk deze film vooral op een verloren avond en schroef je verwachtingen terug naar een absoluut minimum. Dan kun je misschien genieten van de actiescènes.
Voor dit genre geslaagde film. Mooi menselijk verhaal over de nakende ondergang van de aarde en alles wat daarop leeft. Voor alle personages levert dat verschillende emoties en beslissingen op waardoor het einde echte ontroering kan oproepen. Minder grappig dan Don’t look up en veel realistischer dan Armageddon.
Voor een avondje dom vertier is deze film prima geschikt. Wat dreigingsbeeld betreft heeft deze film overlap met films als Deep Impact en Don’t look up. Het plot van laatstgenoemde film is veel slimmer en grappiger en Deep Impact werkt meer op het gemoed. De realiteitszin is in Armageddon ver te zoeken, maar dat kan de pret niet drukken, als je er niet oplet.
Goed geacteerde film over misstanden binnen en buiten de rechtszaal tegen de achtergrond van de oorlog in Vietnam en het aantreden van Nixon als President van de VS. Prachtig kat-en-muis spel tussen rechter en gedaagden, symboliseert de botsing tussen de jaren 50 (oud) en 60 (nieuw).
Epische en avondvullende Western, die veel meer is dan alleen mannen op paarden die voorspelbare dingen doen. De film laat de Amerikaanse burgeroorlog zien en het burgerleven in die tijd. Rode draad is een zoektocht naar een schat door de drie verschillende karakters uit de titel van de film. De onderlinge strijd maakt de film echt spannend en de climax in beeld en geluid aan het einde is onvergetelijk en zelden overtroffen.
Schitterende serie over de familie Van Oranje en Nederland. Eerlijk verhaal over de haat-liefde verhouding tussen land en het vorstenhuis door de eeuwen heen. Cast, kostuums, producties echt goed en plot intelligent. Mooi hoe Schuurmans historische scènes in- en uitloopt en zo voor link tussen toen en nu zorgt. Sterk dat de productie met een open vraag eindigt over de toekomst van de monarchie in Nederland.
Schitterende verfilming van het gelijknamige boek. Veel van de psychologische verhaallijnen doen het verbazingwekkend goed op het witte doek. Decleir is indrukwekkend als deurwaarder en vader. De stemmige beelden maken van deze film een kijkavontuur.
Genoten van deze film, een psychologische thriller van de bovenste plank, met Cruise nu eens in de rol van slechterik. Goede chemie met Foxx en veel actie.
Mooie metafoor aan het slot van de film hoe het leven voor de een doorgaat en de ander verdwijnt in de nacht.
Een goed bedoelde film met een serieuze vraag, die toch niet kan overtuigen. Aan beeld en geluid ligt het niet, wel aan plot en regie. Hoe sympathiek ik ook sta tegenover deze film, het verhaal is te zwaar aangezet om geloofwaardig te zijn en de personages zijn karikaturen waar ik niet om kon geven. Jammer!
Lekker overzichtelijke oorlogsfilm van de oude stempel, waarin de Britten helden zijn, andere nationaliteiten slaapkoppen en Duitsers bureaucratische duivels. Op basis van dit sjabloon laat het plot zich voorspellen, ook al doet dat nauwelijks afbreuk aan het kijkplezier. Colditz is vandaag nog in oorspronkelijke staat te bezichtigen.
Poging gedaan om van deze serie te genieten maar toch voortijdig afgehaakt. De film combineert oorlogsgeweld met verhaalelementen, die zo uit een soap komen. Daar zag ik nut en humor niet van in. Dat kan ook aan mij liggen.
Prachtige film over ambitie, strijd en doorzettingsvermogen en het belangrijkste: liefde. Niet alleen voor de ander, maar ook voor land en leger. Veel drama aan het einde met een slotscène waarmee de film hoog scoort in de top 50 van romantische films.
Mooi beeld, goede cast, lekkere muziek, origineel hoofdonderwerp, gesitueerd in een aansprekende tijd te Wenen; ik had zin om deze serie te gaan kijken. Na een aflevering bekroop me helaas al het gevoel dat dit niet een biografisch verhaal was, maar fantasy waarvoor Freuds naam en faam is (mis)bruikt. Erger, in de eerste aflevering zie je al dat er een afslag genomen gaat worden naar horror, een mensenhatend genre dat ik mijd als de pest. Jammer van tijd en geld die in deze serie gestoken is.
Klassieker met nostalgisch verhaal over een oude bioscoop met film als rode draad en contrast met het echte leven. Schitterende muziek die heimwee naar de onschuld van de jeugd onderstreept. Mooi!
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV+ HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series