latevogel heeft 2180 reactie(s) geplaatst.
Op de een aflevering vonden we dit een prachtige serie. Hopelijk brengt men nog eens een groep van regisseurs bijeen om weer een serie van 8 tot 10 afleveringen te maken. Of zou Guillermo zelf de serie kunnen maken? Duurt wel wat langer dan een gemiddelde film maar ach.., voor Latevogel moet je wat over hebben ;))
Van ons een 8.
Aardige feel good movie waarbij de tijdsduur iets aan de lange kant is, een kwartiertje minder was niet erg geweest. Het verhaal loopt zoals ze zo vaak lopen in dit soort van films, dus daarvoor hoef je niet te kijken. Echte humor ontbrak ook te vaak maar ondanks deze kritische noot, toch een aardige film!
Kijkend naar de set waarin de bergen aanwezig waren kregen we iets heimwee na jaren heuvels te hebben gezien op de vakanties.
Zoals zo vaak waarderen we ook deze met een 7 omdat het geheel toch de moeite waard was.
Prima actiefilm maar bij lange na niet realistisch. Er wordt veel CGI gebruikt want de "ongelukjes" die John McClane overkomen, zouden voor een gewoon mens dodelijk aflopen. Hangend aan een auto die ieder moment in een liftschans naar beneden kan donderen, met een vrachtwagen op een neerstortende autoweg overleven en vervolgens met de F35 neerstorten, kogels ontwijkend in een ontploffend appartement en ga zo nog even door. Maar goed, hoe gekker de filmsituaties, hoe mooier?
De taferelen zijn uitermate boeiend voor ons als kijkers en het verhaal loopt ook aardig. Als de mensen e.d. echt zijn in deze film, dan hebben ze behoorlijk wat stand-ins ingehuurd. Hoe ver de voorvallen van deze film bezijden de waarheid liggen weet ik niet maar aan het einde van de film, als je gedachten er nog eens op loslaat, hoop je dit nooit mee te hoeven maken. Een horrorscenario! Hoe veilig is onze elektrische/elektronische wereld eigenlijk? Zouden we het overleven zonder elektrisch en allerlei electronica? In elk geval heeft de film ons ruim 2 uur bezig gehouden en de waardering is een 7+.
Voor een actiefilm een gemiddelde film die de kijker(s) wel bezig houdt van begin tot einde maar om te zeggen dat het geweldig is, nee. Toch zoals ik aangaf, de kijker blijft betrokken bij het verhaal met de nodige actie en als je de gangs en de namen goed bijhoudt is de film gemakkelijk te volgen. Het gaat om de Japanse leiders Shang (Yakuza) en Shiro (Triade).
Waardering is een 7-.
Igor Parat heeft de gave om de mensen vrolijk te krijgen en in te pakken met zijn quotes van Plato, Archimedes, Nietzsche en nog een rits van vroegere filosofen. Heerlijke humor met regelmatig een kwinkslag over het afstandelijke van de ene mens naar de andere.
In tijden geen film gezien waar we zo onbevangen naar hebben zitten te kijken. Igor speelde voor ons idee de prachtigste rol van allemaal, zo doordrenkt van filosofische grapjes en steeds weer zich gedragend als een normaal mens zoals we allemaal eigenlijk zijn maar wel rollend van de ene in de andere onverwachte situatie.
GEWELDIG!
Onze waardering is een 8+!
Veel negatieve recensies, op o.a. IMDb, vanwege feministische inslag en historische onnauwkeurigheden maar in wezen is het een menselijke film over relaties tussen de vrouwelijke hoofdpersonages en het had een mooi tempo in het verhaal met een prachtig landschap en ptima actie. Trouwens, op IMDb behaalt de film toch een 6,7 van 28.000 kijkers!
De manier waarop in de trans-Atlantische slavenhandel Afrikanen worden afgeschilderd als onschuldige slachtoffers klopt niet helemaal in lijn met de geschiedenis. Ook Afrikanen verkochten overwonnen stammen en volkeren als slaven of lijfden hen in bij de soldaten. De handel in slaven begon trouwens al in de Bijbel en pas de laatste eeuw krijgt de mens langzaam maar zeker een moraal kompas. De film is niet gericht op de empowerment van vrouwen enz. en hoewel de Dahomey op de een of andere manier heroïsch wordt afgebeeld, wordt tenminste erkend dat zij en anderen gevangengenomen Afrikanen aan Europeanen hebben verkocht. Voor mij is er slechts een zekere mate van artistieke vrijheid maar dat neemt niet weg dat het een mooi gemaakte film is, met prachtige scènes, een echt Afrikaans gevoel en enkele ontroerende momenten met een redelijke dialoog.
Fundamenteel is het een goede en leuke film met een massale aantrekkingskracht en als je het als een historische film beschouwt in plaats van als een historisch geĂŻnspireerde film, kun je Waarschijnlijk beter geschiedenisboeken lezen. Het is vermaak en Viola Davies schittert, zoals altijd. (zoals in Fences (2016)) De bijrollen zijn ook erg goed. Ik raad deze film aan. Bekijk het en ik denk niet dat je teleurgesteld zult zijn.
Van ons is de waardering een 8!
Gaan we na de recensies van jullie tweeën (jij en Loveblackcat2) niet bekijken, lijkt ons nu zeker tijdverspilling.
Prima film maar de muziek van Madonna, "Live to tell", kwam steeds weer instrumentaal onder veel scènes en dat was te vaak. Voor de rest zoals gezegd een prima film.
Een 7.
Je gaat al snel aan Hotel Rwanda (2004), Shooting Dogs (2005) en https://www.moviemeter.nl/film/29851 denken als je deze film ziet. Alleen is hier de hoofdrol weggelegd voor een generaal van het Canadese VN-detachement en in de andere drie films wordt het verhaal vanuit de "gewone man" verteld. Trouwens, alle vier films hebben ons diep geraakt, hoe kunnen mensen omdat ze verschillen qua uiterlijk of religie, zo haatdragend tegenover een medemens komen te staan en deze koudbloedig dood te maken. En het ging niet om een paar uitzonderingen die dit konden, nee, hele mensenmassa's waren bezig te doden of te vluchten. En met ras had het niets te maken die bloeddorst, in o.a. de 2e wereldoorlog bewezen ook complete volksstammen dat de haat tegenover een ander diep geworteld was.
Generaal Romeo Dallaire gespeeld door Roy Dupuis komt op ons en vermoedelijk meerdere kijkers, over als een sympathieke militair die het beste met de ander voorheeft. Dit doet hij niet op een kruiperige manier maar gewoon duidelijk en helder zonder vele omwegen. Het is dan ook te verwachten dat hij uiteindelijk voor de krijgsraad komt omdat dit gedrag botst met de militaire regel: "bevel is bevel"! De film kwam bij ons als authentiek over, het leek alsof je naar een soort van docudrama zat te kijken.
Tijdens de film jeukten de handen regelmatig door het grove optreden van zowel de VN, de Canadese en Europese politici aan de telefoons, de Rwandese politici, het bendegedrag van de binnenlandse strijdkrachten van Rwanda en de bendes "de Interahamwe". Groot probleem voor de VN was het issue in Sarajevo, Bosnië. Dat speelde zich af in dezelfde periode en ook daar liet de VN steken vallen, zodat ook daar een Genocide plaatsvond. Alleen noemden de wereldleiders het in beide gevallen geen Genocide want dan moesten ze volgens internationaal recht ingrijpen.
Leuk weetje voor de Nederlandse kijker(s): "Generaal Dallaire werd geboren in Denekamp (Nederland) als zoon van de Canadese onderofficier Roméo Louis Dallaire en de Nederlandse verpleegkundige Catherine Vermaessen en groeide op in Montreal. ( bron: Roméo Dallaire - Wikipedia - nl.wikipedia.org )
Hopelijk leren we iets van dit soort films! "Beoordeel de ander op zijn gedrag"?
Voor deze geschiedenisles op film een waardering van een 8+!
Het eerste half uur was traag maar filmisch wel mooi gedaan met o.a. het nagebouwde huis van de opa van Chris en de omgeving. Ook leuk gevonden is het kopje koffie met de druppels van een onweersbui. Eerst had ik het idee dat iemand met een gieter op het dak stond maar nee, ik zag ook op het pad de druppels neerkletteren.
In het eerste half uur is er dus een bespreking over de problemen op de planeet Solaris en daarna begint de film echt interessant te worden. Je moet even doorbijten maar dan heb je ook iets moois gezien.
Van mij een 8- vanwege het trage te lange 1e half uur wat korter had gekund. Je moet eigenlijk meer afweten van solaristiek, een wetenschap om een aantrekkelijk begin van de film te hebben.
De Zweedse agent Carl Hamilton (Mikael Persbrandt) werkt undercover in de Russische maffia die tweehonderd Zweedse wapens verkoopt aan Afghanistan-terroristen. Uit het niets worden ze aangevallen door Amerikaanse huurlingen die alle dealers en kopers van wapens doden maar Hamilton ontsnapt.
Al snel komt hij erachter dat de huurlingen de Zweedse Martin Lagerbäck (Gustaf Hammarsten) in hun basis hebben en Hamilton gaat erheen als een soort van toezichthouder om hem op te halen. Hij komt er ook achter dat de Amerikaan Benjamin Lee (Ray Fearon) gevangene is van de groep en hij redt hem. Hij ontdekt dat Lee weet dat de Amerikaanse huurlingen onder leiding van Rob Hart (Jason Flemyng) aanvallen op leiders smeden om terroristische groepen de schuld te geven en het volgende doelwit zal de Zweedse premier zijn. Hij werkt samen met zijn partner Mouna Al Fathar (Saba Mubarak) om de manschappen van Hart te stoppen.
"Hamilton: I nationens intresse" is een prachtige Zweedse actiefilm met een goed opgebouwd plot. Het verhaal is uitstekend en de film is het bekijken waard.
Mijn waardering is een 7.
Beelden zijn ok en dat behoort ook zo te zijn is onze mening met de beschikking van CGI tegenwoordig bij SF-films die zich afspelen in de ruimte. Het is geen high-budgetfilm maar de set doet gelukkig niet goedkoop aan.
Het verhaal is vaak te traag en eigenlijk wat te lang. Op zich wel aardig maar het pakt de kijker niet in en dan raak je ons kwijt. De kijker moet bij deze film bijna 2 uur betrokken blijven bij het verhaal en er zijn stukjes bij dat de interesse van ons ook even weg was.
Een 5.
Tegenwoordig wordt veel uitgerekt en ging eerst als film door het leven. Als je daar mee begint moeten er plotlijnen bijkomen, in het heden of verleden. Dit verhaal gaat in het heden verder maar duurt wel ruim 6 uur langer, dus krijg je er b.v. drama bij. Wij als "horrorliefhebbers" vinden dat vaak niet leuk. Bij "American Horror Story(ies)" hebben ze daarom het 'wiel opnieuw uitgevonden'. Per aflevering een ander verhaal en dat is geweldig voor de seriemaker want het percentage griezel/horror scènes neemt significant toe en wij als liefhebbers zijn aan de buis gekluisterd.
Een tip in hetzelfde genre: Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (2022)
Een prachtige film met een aardig verhaal over verdriet, opkropping en wraak.
Wederom een mooi pareltje uit Denemarken met voor de meeste kijkers een doos vol met bekende acteurs die ook in het verleden vaak straalden in vooral Deense filmproducties.
Onze waardering is een 8 voor hun werkstuk!
Even opstarten bij het begin maar daarna gaat het verhaal goed los, in elk geval vonden wij dit een redelijk boeiende en spannende film met een paar foutjes in het script.
Wat wij als foutjes zagen: "het abrupte einde van de film en zoals sommigen eerder constateerden, het ontbreken van de "Barbarian-familie", we zien er 2 en dat is het gehele stadsdeel? Oh ja, er is nog eentje maar die woont er gewoon in de vuurtoren en is geen familielid . En deze zei tegen Tess: "buiten de vrouw zijn er nog ergere verschrikkingen"! Hebben we niet gezien, foutje van de regisseur of schrijver? En hoe zat het eigenlijk met die dubbele boeking? Wij kunnen maar niet geloven dat de "Barbarian-familie" dat geregeld heeft. :))
Acteur Bill SkarsgĂĄrd begint ons als acteur steeds vaker positief op te vallen en ook in deze film komt hij overtuigend over! Is trouwens van Zweedse origine.
Een fraaie 7 als waardering.
En dat was de 3e die we gezien hebben over de "IJzeren Hein" uit de VS. Prima film, ongeveer 3 dezelfde op een rijtje en vermakelijk. Ook deze "Iron Man" biedt de kijker ruim 2 uren vermaak.
Gelukkig hebben de meesten van ons geen mamma zoals Celia die mij vanaf het eerste moment al de keel uit kwam bij wijze van spreken. Arme Laura die op de vlucht is voor de drukte van haar werk en dan met haar moeder wordt geconfronteerd na ruim 20 jaar! Ze gaat naar het Engelse dorpje terug om tot rust te komen maar al wat ze tegenkomt, het maakt haar heden en verleden duisterder.
Redelijk acteerspel van de hoofdrolspelers en een mooie set.
Een 6+.
Gewoon een gewoon leuke film die een langzame interessante opbouw kent waarna de kijker in opperste verbazing vervalt. Dus niet gelijk in actie, deze komt vanzelf wel en dan voor de hoofdrolspeler in een onaangename mate! Wow, gewoon een prachtige film, ga kijken.
Een 7+!
Misschien is het voor de aankomende kijker(s) verstandig om iets te lezen over de situatie in die tijd over Joegoslavië https://nl.wikipedia.org/wiki/Joegoslavië en Tito https://nl.wikipedia.org/wiki/Josip_Broz_Tito. Gelukkig had ik enige informatie via een vriendin wier ouders oorspronkelijk uit dit land kwamen maar op de voorgaande sites las ik ook over dingen die mij totaal onbekend waren. (een mens is nooit oud genoeg om nog iets te leren ;))
De film, van anderen heb ik al reacties kunnen lezen en sommige waren ook aardig op de hoogte over de tijd dat deze film zich afspeelt. Soms gebruik je de uniformen om duidelijk te krijgen met wie je van doen hebt en gelukkig had ik de uitvoering met de originele talen, deze duurde trouwens 165 minuten totaal. Zoals ik eerder las zijn er films in omloop met een 175, 142, 134, 113en een 102 minuten durende versie. Dan kom je al op 6 uitvoeringen qua tijd. Die van mij eindigde trouwens zonder opsomming van feiten, acteurs en de regisseur. Dus misschien was dat de 175 minuten durende uitvoering.
Het speelveld van de film is gigantisch, je ziet lange kolonnes met burgers, militairen en hun voertuigen en heel veel gevechtslinies waarbij totaal (volgens mij) niet op de centen werden gelet en ik heb begrepen dat het de duurste (propaganda) film uit het voormalige Oostblok is geweest! De acteurs doen hun werk prima, vooral die generaal Lohring van de Duitsers (Curt Jurgens) vind ik grappig overkomen. Hij doet alsof ze goden zijn, het leger van de Duitsers. Staat zijn officier die in het nauw wordt gedreven te woord met: "We zijn vrienden, maak ze af (de Partizanen) en je bent een held, doe iets voor mij en ik vergeet jou nooit". De arme officier heeft strategisch maar één keuze en dat is ingraven en afwachten wat de Partizanen gaan doen. De generaal geeft hem echter orders om door te vechten! De vraag is, is hij een vriend van de generaal en doet hij dat? Ook de omgeving waar de film zich afspeelt is geweldig mooi neergezet in de film en je ziet duidelijk hoe ze elkaar naderen tijdens de verschillende veldslagen.
Tijd nog moeite is gespaard en de film boeit (ons) van begin tot einde en dat bijna 3 uren lang! Een geweldig oorlogsepos met een boodschap aan het einde: "Vrede, dat is waar ik gelukkig van word"! Vandaar mijn 8+!
Aardige film met veel actie en nog humor ook! Een 7!
Spotnet (Classic)1.9.0.8 ? Zou de redactie deze mededeling over maximaal een week willen deleten?
Redelijke film die langzaam opbouwt maar niet de hoogten bereikt die wij voor ons hadden gezien.
Een 6.
Een paar dagen op pad met sergeant István Semetka achter de Partizanen aan door de berk- en dennenbossen in Rusland, ten tijde van de 2e-wereldoorlog. Van ruim 40 jaar geleden herinner ik mij die bossen daar nog en eerlijk, ik fiets liever hier door de Nederlandse bossen dan daar lopend in de Russische, maar dat terzijde.
De film komt koud, nat en deprimerend over. Geen gelach zal je horen en István is ook de vrolijkste niet. Hij blijft stoïcijns voor zich uit kijken en is communicatief niet "haantje de voorste". Ook regisseur Dénes Nagy is erg rustig in het beeldgebruik, je ziet vaak scènes van István, starend in de verte of iets aanschouwend en dat duurt ruim 10 tot 20 seconde voordat een volgende scène verschijnt. Zelf houd ik hier wel van, je ziet mooie beelden maar er zijn waarschijnlijk ook kijkers die van actie en reuring houden, hen raad ik deze film dan ook niet aan.
Ook qua oorlogshandelingen gebeurt er weinig in de film, je ziet eenmaal een schermutseling tussen de soldaten en de Partizanen.
Ondanks dat is mijn waardering toch een ruime voldoende omdat de film mij boeide, er hangt een sfeer omheen die mij wel aansprak. Een mooie 7+.
Mooie recensie, compliment waardig! En de film staat op onze lijst (apen wij jou nu na?) voor deze week, met acteur Mads Mikkelsen en regisseur Anders Thomas Jensen is het inderdaad vaak genieten!
Oorlog, waar is het goed voor? (film speelt zich af in de 2e wereldoorlog) Niet als woordspeling bedoeld en een vraag die velen zichzelf stellen. Niet alleen met de invasie van OekraĂŻne op dit moment en dat is niet de enige oorlog die momenteel in de wereld gaande is, maar wel degene die de meeste aandacht trekt. Meestal heeft het te maken met winst en/of een fascist aan de macht die iets probeert te bereiken.
Over fascist gesproken: wie past er beter dan Hitler zelf? Natuurlijk zit hij niet in de film (hoewel er een scène is waarin onze belangrijkste slechterik net als hij een "snor" heeft en een scène uit de geschiedenis) ... je hebt genoeg slechteriken in deze film om hem hier niet nodig te hebben.
We hebben ook een circus - misschien heb je daar gevoelens voor - hoe ze er met dieren omgaan. De film is niet politiek correct ... als het gaat om dat respect of als het gaat om beledigingen. Met andere woorden, als je gevoelig bent ... is dit misschien geen film die je zou moeten kijken.
Alleen al het begin kan je tot op het bot choqueren - want hoewel het begint met plezier en spelletjes - ontploft dit letterlijk ... in je gezicht (nog een woordspeling). Het acteerwerk is goed, de effecten zijn geweldig en de in film loopt een dunne lijn tussen komedie en serieus zijn. Het raakt misschien niet altijd de juiste snaar maar het werkt voor degenen die bereid zijn hun ongeloof op te schorten.
Prachtige film! Een 8!
Meer nieuws
Netflix Pathé Thuis Disney+ Prime Video CANAL+ NPO Start Apple TV+ HBO Max Viaplay Videoland Cinetree Film1 CineMember Picl SkyShowtime MUBI
Meer beoordelingenReacties Populaire filmsPopulaire series
Meer populaire films
Meer populaire series