jotofilm

Reacties


jotofilm heeft 5985 reactie(s) geplaatst.

7 • 2 maanden geleden

Mooie docu over de zanger, die maar één album uitbracht, maar desalniettemin één van de grote sterren in de rock muziek werd.

6 • 2 maanden geleden

Een diep en onvervuld, onbereikbaar verlangen, dat is wat de hoofdpersonen in de 4 hoofdstukken verbindt en uiteindelijk samen hun gemeenschappelijke verleden onder ogen zien. De stijl van de film variërt van komedie tot drama, satire en magie, waar je in eerste instantie even aan moet wennen, maar die door al de absurditeiten wel lekker wegkijkt.

4 • 2 maanden geleden

Een wetenschapper die met gebruik van ultra moderne AI technieken zijn doodzieke kind wil redden, maar in feite een parralel AI kind creëert met alle gevolgen vandien, klinkt als een interessant gegeven. Helaas is de film zo chaotisch, met niet te peilen hoofdrollen en een verwarrende montage, dat je al gauw denkt: "Het zal wel!". En dan moet je nog een uur!
Gelukkig, dat ik er niet voor naar de bioscoop ben gegaan, maar de film bekeken heb op ARTE, die 'm al vóór de Nederlandse première uitzond.

4 • 2 maanden geleden

Blijkbaar een antiheld in Zweden, vertelt deze film het verhaal over deze bijzondere man, die in de hoogtijdagen van de koude oorlog op het platteland zijn huis verbouwde tot een soort bunker, waar de plaatselijke bevolking in zou kunnen schuilen bij een bomaanval. Alhoewel de plaatselijke bevolking de man minimaal wat apart vond, liet men hem, als een soort ongevaarlijke dorpsgek, maar begaan. Da's het hele verhaal. Niets meer of minder.
Dus als je anderhalf uur naar zo'n man wilt kijken, geacteerd door Dennis Lavant, specialist in het vertolken van bizarre filmrollen, is dit jouw film! De mijne is het absoluut niet!

4 • 3 maanden geleden

Tenenkrommend melodrama dat misschien aardige hoofdrollen heeft, maar verder alle clichés één voor één afwerkt, zodat je na een half uur het verhaal al kunt uit tekenen.In ieder geval niet aan mij besteed!

7 • 3 maanden geleden

De scenarioschrijver is waarschijnlijk naar "the Purge" geweest en daarna gedacht:"Goed idee, maar ik moet een romkom neerpennen, dus we gebruiken dit gegeven even anders."
En ziedaar: We zijn in het New York van de nabije toekomst, waarin de conservatieve regering per wet heeft bepaald, dat sex vóór het huwelijk verboden is op één nacht per jaar na.
Dat wordt dus een wilde nacht op zoek naar partners en condooms,ook voor onze brave hoofdrollen. Vol geslaagde en mislukte grappen lukt het de schrijver er uiteindelijk toch nog een typische jaren '90 romkom van te maken en dat is op zich al de 7 waard!

7 • 3 maanden geleden

Uitstekende zwart-wit film, die weliswaar bedoeld was als propaganda tegen het fascisme ( de film werd gproduceerd in het toenmalige Oost-Duitsland), maar een reëel beeld toont van de gevangenen in kamp Buchenwald. De film, naar het boek, dat verplichte lesstof in de DDR was, is gebaseerd op feiten en handelt over politieke gevangenen, die een joods kind in het kamp verbergen. Ook na 50 jaar nog goed te bekijken!

8 • 3 maanden geleden

Heerlijke, kritische satire op de Amerikaanse maatschappij en de schrijverswereld in het bijzonder.
Hoe komt idealisme en maatschappijkritiek, als puntje bij paaltje komt, toch voor de val.
Onbegrijpelijk, dat deze film de Nederlandse bioscopen niet haalde!

8 • 3 maanden geleden

Een bijna hybride misdaaddrama in een bijzondere setting:
de honingproducenten in Oklahoma.
De film, een familie drama, misdaadthriller, zwarte komedie en muziekfilm inéén, markeert ook de terugkeer van Matthew McConaughey en laat zien dat we hem de laatste jaren node gemist hebben! Heerlijke, niet te definiëren film.

7 • 3 maanden geleden

Het is zwoegen om de kost te verdienen als afgestudeerd muzikant.
Zelfs als je van een top conservatorium als Juilliard uit komt. New-York.
De regisseur vertaalde haar eigen ervaringen in combinatie met een geestig familie portret tot een grappige zoektocht naar erkenning.

8 • 3 maanden geleden

Een uitstekend geacteerd familieportret gegoten in een goed opgebouwde "onder water" thriller. Ook qua settings en fotografie uitstekend. Eigenlijk het soort film, wat Hollywood helaas niet meer maakt en eigenlijk net zo geschikt voor de grote zalen, als voor de arthouses waar ie nu in wordt uitgebracht.

8 • 3 maanden geleden

Hoe een onvergeeflijke nalatigheid leidt tot een aangrijpende helletocht langs schuld en boete en de uiteindelijke vernietiging van iemands leven.Een fantastisch geacteerd, maar pikzwart drama naar een waargebeurd verhaal.

8 • 3 maanden geleden

Fantastisch geacteerd drama over twee totaal verschillende homosexuele mannen en de manier waarop zij elkaar in één weekend, dat in eerste instantie op een one-night-stand lijkt, kunnen beïnvloeden. Een eerlijk, authentiek portret van gays vandaag de dag en een carriërestart voor regisseur Andrew Heigh van het al even mooie " All of us strangers".

8 • 3 maanden geleden

Dus nog steeds! Maar ja, met de aangekondigde sluiting ga je er niet iets nieuws van maken.
Overigens jammer, dat alle Utrechtse bioscopen zo de-centraal liggen; daarom kiezen wij meestal voor Arnhem of Amersfoort ( allebei op 25 mim.)

6 • 3 maanden geleden

Is een kinderwens van een lesbisch liefdeskoppel een ultieme bezegeling van hun liefde of een verzekering van trouw? In dit Israëlisch drama weet je al gauw welke kant het opgaat. (Waarom zou je anders een film maken?) Da's allemaal tot daar aan toe, maar als je te weinig karakter ontwikkeling ziet voordat de kinderwens er is, wordt het al gauw een saaie en voorspelbare film!

Leuk voor de allerkleinsten, die nog niet bedorven zijn door al het chaotische Amerikaanse animatie geweld.
Qua animatie techniek natuurlijk geen hoogstandje, maar de sfeer van de plaatjes uit de kinderboekjes wordt perfect benaderd.

8 • 3 maanden geleden

Andere helft is in de maak!

8 • 3 maanden geleden

Laat ik nu net het avontuur met de cycloop slecht uitgewerkt vinden!

8 • 3 maanden geleden

Goh, ben ik jaren niet geweest. Ligt ook uit de looproute als je naar Hartlooper wilt en je je auto ook nog redelijk goedkoop wilt parkeren. Kan me alleen maar een redelijk uitgeleefde bioscoop met 3 zalen herinneren met vooral in de onderste 2 weinig comfort.

8 • 3 maanden geleden

Niet helemaal mee eens, maar snap het wel!
Film had ook last van zonsverduisterings hysterie!

6 • 3 maanden geleden

Gelijk, wat betreft de John Woo film, maar verder wel in een heeeele goeie bui!😅

8 • 3 maanden geleden

Prachtig ingetogen familiedrama met zulke fantastische hoofdrollen (vooral de kinderen), dat het er bijna op leek, dat we naar een documentaire zaten te kijken!

Bombastisch, veel lawaai en cliché na cliché, weer het bewijs, dat je van computerspelletjes geen fatsoenlijke speelfilm kunt maken, waar ook maar één interessant karakter te vinden is.
Ook hier blijven het poppetjes in een spelletje!

7 • 3 maanden geleden

Every end has a new beginning

3 maanden geleden

Volgens mij in 2020 in ontwikkeling, maar verder nooit meer wat van grhoord.